Sunt aproximativ 20 de ani de când la Câmpina nu a mai funcționat o subcomisie de arbitri de fotbal.
Acum, după succesul școlii de arbitri din finalul anului trecut, odată cu reluarea sezonului competițional, conducerea Comisiei Județene de Arbitri ”Dr. Emil Vlaiculescu” din cadrul Asociației Județene de Fotbal Prahova a fost de acord cu reînființarea unei subcomisii la Câmpina.
Aici, sub coordonarea arbitrului de ligă secundă Mihai Amorăriței, dar și a altor arbitri din generațiile mai vechi, urmează să se întâlnească săptămânal aproximativ 50 de arbitri mai vechi sau mai noi, care provin de la Azuga și Bușteni până la Băicoi și Filipești.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe Câmpinatv.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - Câmpinatv și grupului de Whatsapp (0733.388.425).
Fii parte a comunității Câmpinatv.ro!

La Ploiești, pe unul dintre terenurile sintetice din Parcul Vest, Muscelul Câmpina a întâlnit într-un meci amical formația Podgoria Vadu Săpat.

Amicalul dintre Sportul Câmpina și CS Șotrile a început cu un moment de reculegere în memoria tatălui fostului antrenor al formației câmpinene, Marius Pălăncianu.

Un nou adversar din Liga a 3-a pentru CS Câmpina, vecinii de la Tricolorul Breaza, a adus un meci de pregătire agreabil, spectaculos pentru privitorul neutru.

Grupa de juniori sub 18 ani a CS Câmpina, antrenor Roberto Opatchi, a jucat în cursul zilei de miercuri un meci amical cu gruparea similară a clubului Concordia Chiajna, pe terenul acesteia.