Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis o serie de imagini realizate marți dimineță, în cartierul Turnătoriei, din municipiul Câmpina.
Și din nou este vorba de o parcare a unui șofer profesionist... Cititorul nostru ne-a semnalat că se întâmplă din ce în ce mai des ca astfel de conducători auto să ”încalece” trotuarul, ”lipind” duba de chioșcurile din zonă, fără să le pese că blochează traficul pietonal, iar dacă cineva încearcă totuși să le atragă atenția, devin agresivi, vulgari, astfel că orice om decent preferă să nu intre într-un asemenea conflict. Totuși, poate cineva va stopa la un moment dat acest fenomen de la Câmpina, care ne este semnalat din ce în ce mai des.
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

La intersecția străzilor Petrolistului și Sălaj, undeva prin spatele Autogării, există un teren care este mai mereu ocupat de niște mașini.

La sfârșitul lunii februarie a făcut multă vâlvă un dosar al pariurilor în care a fost implicată echipa prahoveană din Liga a 3-a, CS Păulești.

La ultima ședință a Consiliului Local Câmpina, cea de joi, 26 martie 2026, în fața consilierilor a venit Mihaela Drăghici, unul dintre foarte puținii meșteșugari din Câmpina, cunoscută de noi toți, de mulți ani, pentru "Șoapte de lavandă".

„Summer Inter Fair” a fost primul târg de orientare în carieră organizat la Câmpina de liceeni pentru liceeni. Evenimentul a avut loc miercuri, 1 aprilie (și nu a fost o păcăleală!), la Casa Tineretului.