CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://miras.ro/
https://www.soceram.ro/

A fost asfaltată aleea din fața blocului de garsoniere de la Căminul Petrol

- Actualitate -

A fost asfaltată aleea din fața blocului de garsoniere de la Căminul Petrol

Ultima oară când s-au făcut reparații și asfaltări ale aleilor din incinta Căminului Petrol a fost înainte de vara anului 1988, atunci când aici a avut loc Forumul Pionierilor.

Acum, în aceste zile, după atâția ani, este asfaltată aleea din fața blocului de garsoniere din incinta Căminului Petrol. Această asfaltare face parte din proiectul ceva mai amplu privind modernizarea zonei Căminul Petrol, despre care am scris în mai multe rânduri.
În plus, vă reamintim că la deschiderea noului an școlar, primarul Irina Nistor a anunțat că va fi realizată o alee care să lege Grădinița ”Universul prieteniei” de zona unde se află Clubul Pensionarilor și unde va fi amenajată o parcare, aceasta fiind recomandată și celor care aduc copiii la grădinița de pe Strada Uniunea Europeană, tocmai pentru a nu genera dificultăți în circulația rutieră de pe această stradă.

Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!


10 Sep 2025 14:07 2008 vizualizari


Comentarii






  • 11.09.2025 15:49 Geo Încă un lucru bun făcut de către administrația locală condusă de D-na primar Nistor, mergem înainte, sunt multe de făcut în acest oraș, mult succes doamnei primar și echipei pe viitor.
461 vizualizari 15 Jul 2026 10:15 Bogdan Novac a semnat pentru Breaza un contract de peste 16 milioane lei pentru viitoarea autobază

Bogdan Novac a semnat pentru Breaza un contract de peste 16 milioane lei pentru viitoarea autobază

În cadrul unui eveniment care a avut loc marți, 14 iulie, la sediul Consiliului Județean, în prezența directorului ADR Sud-Muntenia, Liviu Mușat, s-au semnat 16 contacte de finanțare pentru proiecte de investiții asigurate din fonduri europene.

citeste mai mult
504 vizualizari 14 Jul 2026 21:47 Un bucureștean a făcut infarct în Bucegi, în apropierea vârfului Caraiman

Un bucureștean a făcut infarct în Bucegi, în apropierea vârfului Caraiman

Un nou eveniment trist a avut loc în Bucegi în cursul zilei de marți.

citeste mai mult
629 vizualizari 14 Jul 2026 21:32 Fostul primar din Florești, Eugen David, dă statul român în judecată

Fostul primar din Florești, Eugen David, dă statul român în judecată

Fostul primar al comunei prahovene Florești, Eugen David, a publicat pe contul său de Facebook cererea de chemare în judecată a statului româ, pe care a depus-o marți, 14 iulie, la Tribunalul Prahova, prin care cere despăgubiri.

citeste mai mult
1566 vizualizari 14 Jul 2026 18:14 A fost semnat contractul de finanțare pentru restaurarea cu fonduri europene a Capelei Hernia din Câmpina

A fost semnat contractul de finanțare pentru restaurarea cu fonduri europene a Capelei Hernia din Câmpina

Primarul municipiului Câmpina, Irina Nistor, a semnat marți, 14 iulie 2026,  la sediul Consiliului Județean Prahova, contractul de finanțare pentru restaurarea și punerea în valoare a Capelei Dumitru V. Hernia.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV