Candidatul PSD la funcția de primar al municipiului Câmpina, Constantin Cândea, a venit la vot "cu gânduri bune și încredere", după cum a afirmat la ieșirea din secție. Încredere că aceste alegeri vor aduce un suflu nou și o mai puternică dezvoltare a municipiului.
Constantin Cândea a votat, împreună cu soția, la Secția nr. 179 de la cantina societății Electroutilaj SA.

La nivelul Inspectoratului Județean de Poliție Prahova - Serviciul de Investigații Criminale se efectuează cercetări într-un dosar penal întocmit sub aspectul săvârșirii infracțiunii de tentativă la viol, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Tribunalul Prahova.

Nici în a doua zi de Crăciun, salvatorii montani de pe Valea Prahovei nu au avut liniște.

Simultan cu declanșarea crizei apei în zona Câmpina au apărut tot felul de speculații - de la situația barajului, la încercări de a vinde apa, tot felul de elucubrații menite, parcă, doar a tensiona și mai mult o situație deja foarte greu controlabilă de către autorități.

În ziua de Crăciun, salvatorii montani din Bușteni nu au avut liniște, fiind solicitați să intervină la un accident de ATV în Munții Baiului.