UPDATE - Femeia a fost găsită în zona IRA de către agenții Poliției Locale Câmpina.
Poliția Prahova a anunțat că familia unei femei de 67 ani, din Câmpina, a raportat dispariția acesteia.
Este vorba de Maria Ivan, de 67 ani, din Câmpina, care a plecat în mod voluntar de la domiciliu și nu a mai revenit până în prezent.
Semnalmente: aproximativ 160 cm înălțime, constituție atletică, aproximativ 45 de kilograme, păr scurt cărunt.
La momentul plecării femeia purta o bluză de culoare roșie și pantaloni de culoare crem.
Persoanele care pot oferi informații cu privire la femeia în cauză sunt rugate să se adreseze celei mai apropiate unități de poliție sau să apeleze numărul unic de urgență 112.

Scena din Parcul ”Regele Mihai I”, din centrul municipiului Câmpina, este locul obișnuit pentru majoritatea concertelor din cadrul evenimentului Câmpina Summer Park Music.

Pe 7 septembrie începe un nou an școlar. Astăzi, 10 august, cu patru săptămâni înaintea începerii noului an școlar, sala de sport de la Școala Gimnazială ”B.P. Hasdeu” din Câmpina stă cu ușile deschise pentru a se aerisi pardoseala!

În cursul zilei de duminică, 9 august, polițiștii din Florești au dispus reținerea pentru 24 de ore a unui bărbat de 40 ani, din comuna Florești, cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de încălcarea ordinului de protecție și amenințare.

Salvamont Prahova a publicat în urmă cu puțin timp niște imagini extrem de spectaculoase din cadrul misiunii de sâmbătă, de salvare a doi alpiniști germani din peretele Văii Albe, din Bucegi.