CONTACT
https://miras.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Strada Industriilor. Un spațiu care pare părăsit. Doar pare...

- Actualitate -

Strada Industriilor. Un spațiu care pare părăsit. Doar pare...

Pe Strada Industriilor din Câmpina există un spațiu privat, care pare părăsit. O clădire dărăpănată și o curte... jumătate plină cu gunoaie, jumătate plină cu mașini.

Despre acest spațiu s-a vorbit de mai multe ori, anii trecuți, în cadrul ședințelor Consiliului Local Câmpina. S-au ridicat niște întrebări, s-au dat jumătăți de răspunsuri. Din informațiile noastre, acest spațiu aparține Schelei Băicoi, dar societatea nu s-a mai ocupat deloc de el. Administrația locală era interesată, la un moment dat, de acest teren, dar a fost doar așa, o discuție. Poate nu ar fi rău să se intereseze acum de mizeria de aici, mai ales că, după cum se vede și din imagini, acest spațiu nu este chiar părăsit. Aici sunt mai multe mașini aparținând unor firme private, inclusiv unei școli de șoferi din Câmpina.


12 Apr 2017 20:27 5486 vizualizari


Comentarii






  • 13.04.2017 13:20 Uta Pana la urma ce avea schela aici?Primaria ar trebui sa faca demersuri,dar fiind in pauza mare(corect zis vacanta de vara) asteptari 0.Si in vechea schela de la Capela Hernea spre Parcul de Rezervoare si Separatoare tot mizerie-Dn 1,atelierele Mecanice ale Institutului si fosta tipografie tot paragina,au bagat banii Petrom in cladirea aia ciudata cu carotele cand era mai simplu sa renovezi ce ai,atelierele Colegiului Istrati din Balcescu la fel.Te apuca groaza cand vezi ca primarul mai vrea un mandat,o masinuta cu full option cand totul in jur e un maidan plin de buruieni si gunoi
689 vizualizari 11 Jun 2026 19:23 Din nou, potop la Valea Doftanei

Din nou, potop la Valea Doftanei

Urmare a codului portocaliu de instabilitate atmosferică accentuată anunțat de ANM pentru intervalul joi, 11 iunie, ora 12.00 - vineri, 12 iunie, ora 10.00, Valea Doftanei a fost lovită din nou de un potop.

citeste mai mult
1022 vizualizari 11 Jun 2026 11:24 Județul Prahova, sub cod portocaliu de instabilitate atmosferică accentuată

Județul Prahova, sub cod portocaliu de instabilitate atmosferică accentuată

Administrația Națională de Meteorologie a emis pentru județul Prahova o avertizare Cod Portocaliu valabilă în intervalul joi, 11 iunie, ora 12.00 - vineri, 12 iunie, ora 10.00.

citeste mai mult
1629 vizualizari 10 Jun 2026 22:17 ESZ a notificat HidroPrahova că pot apărea scăderi de presiune și întreruperi temporare în alimentarea cu apă. Prefectul Daniel Nicodim a convocat o ședință de urgență

ESZ a notificat HidroPrahova că pot apărea scăderi de presiune și întreruperi temporare în alimentarea cu apă. Prefectul Daniel Nicodim a convocat o ședință de urgență

Prefectul județului Prahova, Daniel Nicodim, a convocat în regim de urgență o întâlnire de lucru cu toți factorii responsabili, după ce Exploatarea Sistemului Zonal Prahova (ESZ) a notificat operatorul regional Hidro Prahova că, pe fondul condițiilor hidrometeorologice, pot apărea scăderi de presiune și, în anumite situații, întreruperi temporare în alimentarea cu apă.

citeste mai mult
790 vizualizari 10 Jun 2026 19:59 Lucrări la carosabil în zona centrală a comunei Poiana Câmpina, joi, 11 iunie

Lucrări la carosabil în zona centrală a comunei Poiana Câmpina, joi, 11 iunie

În cursul zilei de joi, 11 iunie, între orele 8.00 și 16.00, la Poiana Câmpina, în zona centrală, pe DJ101P, între subtraversarea căi ferate și Monumentul Eroilor, se vor efectua lucrări la carosabil.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV