Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis pe numărul de whatsapp 0733.388.425 o imagine de pe Strada Izvoarelor, din cartierul câmpinean Slobozia.
După cum se poate vedea, pe această stradă, care ține de la Cimtirul ”Lumina” până la vechiul pod al lui Cuza dinspre Bănești, a fost montat un indicator rutier - drum înfundat. Cititorul nostru s-a arătat revoltat de faptul că este mai ușor de pus un semn de circulație decât de reparat strada. Poate, din octombrie, va exista mai multă deschidere și spre această zonă a Câmpinei.
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

În plină criză a apei, societatea Exploatare Sistem Zonal Prahova (al cărei unic acționar este Administrația Națională Apele Române) a obținut avizul ANRSC pentru creșterea tarifului la apa pe care o vinde către HidroPrahova.

În cadrul unei conferințe de presă care a avut loc miercuri, la Ploiești, susținută de președintele Consiliului Județean - Virgiliu Nanu și directorul general al HidroPrahova - Andrei Bontic, s-a vorbit și despre cheltuielile pe care operatorul de apă din zona Câmpina le-a avut în perioada crizei apei.

Președintele Consiliului Județean Prahova - Virgiliu Nanu și directorul general al HidroPrahova - Andrei Bontic au susținut o conferință de presă la Ploiești, în care au prezentat situația crizei apei în Câmpina și celelalte localități afectate.

Purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Prahova a anunțat că, la data de 14 decembrie 2025, în jurul orei 22.00, polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Florești au fost sesizați prin Sistemul Național Unic pentru Apeluri de Urgență 112 de către un bărbat din comuna Florești, cu privire la faptul că, în satul Novăcești, comuna Florești, se desfășoară un conflict între două persoane.