În urmă cu câteva zile vă prezentam o imagine dezolantă a scărilor de pe Strada Lt. Col. Erou Oprescu Adrian acolo unde vegetația crescuse mult și exista riscul ca buruienile să “înghită” efectiv treptele. Problema ne-a fost semnalată de un cititor.
Suntem acum bucuroși să vă anunțăm că, în urma articolului nostru, problema a fost rezolvată de angajații de la Floricon Salub, treptele fiind eliberate de iarbă și buruieni. Strada Lt. Col. Erou Oprescu Adrian este cea care coboară spre DN1 dinspre Strada Schelelor, din dreptul sediului Energopetrol. Este o zonă foarte frumoasă a Câmpinei, dar prea puțin îngrijită.
Vă reamintim că, dacă surprindeți imagini pe care doriți să le aduceți la cunoștința publicului larg sau a autorităților, ni le puteți transmite pe whatsapp, la numărul 0733.388.425.

Primăria Câmpina derulează o procedură de transparență publică pentru un proiect de hotărâre a Consiliului Local privind, printre altele, stabilirea noilor tarife de utilizare temporară a spațiilor Casei de Cultură ”Geo Bogza”, aici intrând inclusiv spațiile de la Casa Tineretului.

Pe Valea Târsei, în apropiere de Breaza, a avut loc vineri după-amiază un accident în care un ATV s-a răsturnat într-o zonă greu accesibilă.

În septembrie 2018, administrația câmpineană de la acel moment se mândrea cu inaugurarea unui skatepark care costase aproximativ 100.000 euro.

Pe fondul crizei politice de la nivel național, se discută foarte mult de stadiul implementării proiectelor prin PNRR (Planul Național de Redresare și Reziliență), un etalon important.