Două sportive de la CS Câmpina au participat la Cupa ”Prichindelul”, la natație

Sport (Categoria articolului)

Cupa “Prichindelul” la natație, desfășurată în week-end-ul 22-23 aprilie și organizată de Liga Performanței în Natație pentru copii de 6-9 ani, a fost un excelent prilej pentru 18 cluburi din țară să participe și să ofere ”prichindeilor” șansa participării la un concurs.

Clubul Sportiv Câmpina prin cele două sportive înscrise a obținut următoarele rezultate:
Gabriela Agata Bădescu (9 ani) - locul 2 la 50 m spate, locul 5 la 50 m craul, locul 7 la 50 m fluture și locul 8 la 50 m bras;
Livia Brotoiu (7 ani) - locul 6 la 50 m fluture, locul 14 la 50 m craul și locul 19 la 50 m spate.
Ambele sportive sunt pregătite de Adrian Stoican.
De menționat este faptul că cele două sportive au punctat și în clasamentul general pe cluburi adunând 17 puncte și asigurând clubului câmpinean un loc 9 din 18 la finalul competiției.
Secția de natație a CS Câmpina are patru sportivi calificați la Campionatul Național, unde se așteaptă și obținerea unui loc de podium.