Două victorii frumoase și o calificare în finala turneului semifinal al junioarelor IV, obținută încă din prima zi a competiției de la București, pentru fetele mai mici ale CS Câmpina, pregătite de Daniel Vasile și Denisa Toma.
Totodată, este a treia calificare consecutivă la turneul final junioarelor IV, o performanță de excepție pentru handbalul juvenil câmpinean.
Calificarea a venit în urma victoriilor cu ACS Ștefan Birtalan București, scor 21-18, și cu CSS 2 București, scor 25-18.
Iată lotul care a reușit această splendidă performanță: Alice Penghea, Timeea Popa, Andreea Acghim - portari, Cătălina Antonie, Antonia Dragomir, Raluca Duță, Antonia Toporaș, Ilinca Neagu, Daria Tudorache, Ioana Istrate, Antonia Robu, Iris Mareș, Mara Apetre, Alexandra Frâncu, Alessia Stamate, Mara Dumitrache.
Duminică, în ultima zi a turneului de la București, CS Câmpina va juca de la ora 12.45, cu Unirea Slobozia, în sala Apollo, apoi, de la ora 17.00, în sala Rapid, va juca finala în fața câștigătoarei grupei din care fac parte echipele Rapid București, CSM Ploiești, CSM București și Academia Junior București.
În acest week-end a avut loc la București Campionatul Național Școlar la Atletism, competiție la startul căreia s-au aliniat și mai mulți sportivi de la CSS ”Constantin Istrati” Câmpina.
Superliga B Prahova este competiția din fotbalul județean care a tras cortina peste sezonul 2024-2025.
La București are loc în aceste zile etapa a doua a Campionatului Național de Atletism pentru seniori, tineret și juniori sub 20 ani.
În perioada 21-27 iulie, Câmpina găzduiește cel mai important turneu de tenis profesionist din județul Prahova, o competiție de anvergură internațională - Țiriac Foundation Futures - ITF W15K. Evenimentul transformă Câmpina, pentru o săptămână, în reședința simbolică a județului pe harta tenisului de performanță, atrăgând jucătoare din întreaga lume și oferind publicului prahovean o experiență sportivă de excepție.