Sâmbătă dimineață, pe raza localității Cocorăștii Mislii a avut loc un accident rutier la care Inspectoratul pentru Situații de Urgență Prahova a intervenit cu o autospecială de intervenție și o ambulanță SMURD de la Garda de Intervenție Băicoi.
În condiții încă nestabilite, dar probabil din cauza carosabilul umed, un autoturism condus de o tânără de 21 ani și având doi ocupanți la bord s-a răsturnat pe plafon în afara părții carosabile. Ambele persoane erau în stare de conștiență, fiind asistate la fața locului de echipajele SMURD și SAJ Prahova. Dintre pasageri, o femeie în vârstă de 51 ani a fost transportată la UPU Ploiești pentru investigații suplimentare și tratament de specialitate, a informat purtătorul de cuvânt al ISU Prahova.
(Foto - ISU Prahova)
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

Centrul de distribuire a apei potabile îmbuteliate, de la Colegiul Național "Nicolae Grigorescu" din Câmpina, va funcționa până la ora 20.00.

Exploatare Sistem Zonal Prahova anunță începerea amorsării conductei de aducțiune apă potabilă Fir 1 Voila - N.H. Movila Vulpii.

De astăzi, 3 decembrie 2025, distribuirea apei prin rezervoarele mobile este doar pentru uz menajer, ca urmare a intensificării operațiunilor de aprovizionare a populației.

Sunt șapte baterii a câte zece toalete ecologice fiecare. Acestea vor fi puse la dispoziția populației în această perioadă de criză, de către HidroPrahova, care le va vidanja zilnic. Tot zilnic vor fi spălate de Floricon Salub, operatorul de salubritate.