CONTACT
https://miras.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Noul director al DSP Prahova este fostul șef al Poliției Locale Ploiești. Ce-l recomandă...

- Actualitate -

Noul director al DSP Prahova este fostul șef al Poliției Locale Ploiești. Ce-l recomandă...

Direcția de Sănătate Publică Prahova are, de săptămâna trecută, un nou director executiv numit prin ordin al ministrului Sănătății, Alexandru Rafila, pe o perioadă de șase luni. Este vorba despre Cătălin Albu, fostul șef al Poliției Locale Ploiești.

Este o numire îngrijorătoare în condițiile în care Cătălin Albu nu are nicio pregătire în domeniul medical. Ce-l recomandă? Soția, care este secretar general al PSD Ploiești și fost administrator public al municipiului reședință de județ în perioada 2020-2024, precum și nașul - Andrei Volosevici, fost primar al Ploieștiului, membru PSD. Cu alte cuvinte, este o numire politică, în fruntea uneia dintre instituțiile publice importante ale județului.
După cum menționează presa județeană, Cătălin Albu a fost proprietarul unui restaurant în Ploiești, apoi angajat la Serviciul de Gospodărire Urbană Ploiești și apoi director la Poliția Locală Ploiești. După ce Andrei Volosevici a pierdut alegerile locale, Cătălin Albu a fost angajat la DSP Prahova, în octombrie 2024, ca și consilier superior, iar de săptămâna trecută a devenit director executiv.
Numirile pe criterii politice în instituțiile publice devin din ce în ce mai... jenante. Ajung pe posturi importante oameni care nu au pregătire în domeniul respectiv (cum este și cazul lui Marian Iorga, directorul Hidro Prahova, comisar șef de poliție pensionat la 46 de ani și angajat apoi pe un post de conducere la compania Consiliului Județean de fostul președinte CJ, Iulian Dumitrescu (PNL). Iar exemple sunt multe în Prahova și în țară.


13 Jan 2025 10:16 3140 vizualizari


Comentarii






  • 13.01.2025 19:49 Bogdan De ce nu la pus pe dr Mihai Badea,sau o vroiați pe Stanaranga?Cseke nu e notar și a fost Ministrul Sănătății?Pai de ce râdeți ca pun unii fără pregătire,sa falimenteze firma și tara.Unul care știe tuna si fulgera.Tara ne vrea prosti,dacă se poate cu diplome xerox.
  • 13.01.2025 16:41 diss E bun! A falimentat tot ce mai contează? Partidul să trăiască, pacienții sunt cam mulți ...mai trebuie redus numărul lor.Omul pare perfect pentru acest post : nicio competență dar nici că are nevoie.Romănia rămăne țara politrucilor și a acoliților lor.
  • 13.01.2025 11:51 georgescu Ceva competente pentru acest post ?
Vremea
https://trafic.ro/registersite/b3952e459b72419187c0c3eec5e715d7
http://www.spitalcampina.ro/
http://floricon.ro/
https://elstargroup.ro/
30zile7zileCele mai citite
Ultimele comentarii
640 vizualizari 28 Jun 2026 10:46 Noaptea trecută, accident mortal pe o șosea din Prahova

Noaptea trecută, accident mortal pe o șosea din Prahova

În noaptea de sâmbătă spre duminică, în jurul orei 1.15, pe DN1B, în Prahova, a avut loc un accident rutier mortal.

citeste mai mult
1348 vizualizari 27 Jun 2026 20:13 CLSU Câmpina, convocat pentru situația cauzată de emanațiile de gaze de pe Strada Erupției

CLSU Câmpina, convocat pentru situația cauzată de emanațiile de gaze de pe Strada Erupției

În zona blocului E3 de pe Strada Erupției din Câmpina au fost sesizate / măsurate emanații de gaze din zona parcării, măsurători efectuate cu autolaboratorul mobil al SC Distrigaz Sud Rețele.

citeste mai mult
1402 vizualizari 25 Jun 2026 10:41 La Valea Doftanei, ursoaica și cei trei pui au venit din nou printre case

La Valea Doftanei, ursoaica și cei trei pui au venit din nou printre case

După ce am publicat materialul prcedent în care semnalam prezența la Valea Doftanei a unei ursoaice și a celor trei pui ai ei, au fost unii care au pus sub semnul îndoielii veridicitatea imaginilor.

citeste mai mult
2237 vizualizari 25 Jun 2026 00:11 O ursoaică și cei trei pui ai ei au băgat spaima în locuitorii din Valea Doftanei

O ursoaică și cei trei pui ai ei au băgat spaima în locuitorii din Valea Doftanei

În mai multe zone din comuna Valea Doftanei, oamenii au raportat apariția unor urși, chiar a unei ursoaice cu pui.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV