Mai mulți câmpineni, cititori CâmpinaTV.ro, ne-au transmis mai multe imagini și comentarii privind situația - ”dezastruoasă”, în opinia lor - de pe Strada Dealului, din cartierul Voila.
Oamenii acuză că HidroPrahova și Primăria Câmpina ignoră problemele pe care în repetate rânduri le-au semalat privind Strada Dealului. Printre cele mai dese lucruri aduse la cunoștința autorităților se numără tasarea canalizării, la nivelul carosabilului fiind o diferență considerabilă. De asemenea, se acuză că sunt lucrări ale HidroPrahova care nu au mai fost terminate, gropi și o stare deplorabilă a întregii zone.
În plus, alții acuză faptul că strada lor a fost folosită pe parcursul lucrărilor de pe Strada Voila, ceea ce a creat mare parte din problemele actuale ale acestei străzi.
Dar motivul pentru care oamenii sunt foarte deranjați este acela că li s-a promis că totul se va remedia pe strada lor, dar nici HidroPrahova, nici Primăria Câmpina par să nu mai fie interesate de probleme lor. Și, mai ales, de rezolvarea lor!
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

Pe Strada Înfrățirii din Băicoi, care face legătura cu DN1, a avut loc marți după-amiază un tragic accident rutier.

Într-una dintre ultimele hale rămase în picioare din ceea ce a fost IRA Câmpina, marți, firma CSR (proprietarul locației) a predat amplasamentul constructorului pentru realizarea unei hale de producție pentru echipamente de comunicații.

Președintele Consiliului Județean Prahova, Virgiliu Nanu, alături de primarul municipiului Câmpina, Irina Nistor, au fost în cursul dimineții de marți, 16 iunie, pe șantierul lucrării de consolidare a drumului de la ieșirea din Câmpina spre Cornu, drum surpat la începutul acestui an.

Polițiștii din Breaza au oprit pentru control, la data de 15 iunie 2026, în jurul orei 17.30, un autoturism care circula pe raza localității.