Sâmbătă după-amiază,pe Strada Republicii, din centrul municipiului Câmpina, am întâlnit o situație rutieră cum rar poți vedea. O nouă dovadă de ”șmecherie” dusă la extrem...
Conducătorul acestui autoturism Audi venea dinspre intersecția cu Strada Mihail Kogălniceanu. Înaintea trecerii de pietoni din apropierea Complexului Romal, pur și simplu a intrat pe contrasens și a oprit așa cum se vede în imagine, coborând și ducându-se la un magazin din apropiere. Mai mult, a avut tupeul să se certe cu un conducător auto care venea pe banda lui și... ”i-a tăiat calea”, deși acel conducător auto nu și-a părăsit banda de mers. După ce a luat ce a avut nevoe, s-a suit în mașină și a demerat în trombă, că doar e șmecher și-și permite!
Alo, Poliția?!

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis aceste imagini surprinse pe Strada În Luncă, din cartierul Slobozia.

Conducătorii auto care ajung în zona podului rutier peste râul Prahova dintre Câmpina și Poiana Câmpina au surpriza să vadă că circulația este restricționată.

Primarul municipiului Câmpina, Irina Nistor, a convocat o întâlnire chiar pe Strada Orizontului cu reprezentanții constructorului, ai HidroPrahova, dar și ai firmelor implicate în proiectul de modernizare a acestei străzi.

Vineri spre seară, artistul Cheloo, de la trupa "Paraziții", pe numele său real Cătălin Ștefan Ion, a fost protagonistul unui incident în urma căruia a fost imobilizat și reținut de polițiștii din Câmpina.