CONTACT
https://miras.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Circulația rutieră pe Strada Republicii din Câmpina va fi închisă complet în perioada 28 februarie - 11 martie 2020

- Actualitate -

Circulația rutieră pe Strada Republicii din Câmpina va fi închisă complet în perioada 28 februarie - 11 martie 2020

Primăria Municipiului Câmpina a anunțat că începând de vineri, 28 februarie, ora 8.00, circulația rutieră va fi închisă total pe Strada Republicii, pe tronsonul cuprins între intrarea în parcarea Pieței Centrale și trecerea de pietoni din fața Complexului Comercial Romal, în vederea continuării lucrării de canalizare.

Practic, este vorba de continuarea lucrărilor la extinderea rețelei de canalizare, proiect derulat de HidroPrahova și reluat din toamna anului trecut, începând de la intersecția Bulevardului Carol I cu Strada Republicii și continuat la intersecția străzilor Republicii și Kogălniceanu. Lucrări despre care până și primarul Horia Tiseanu s-a arătat nemulțumit de ritmul de lucru, care a și dus, de altfel, la întârzieri repetate în respectarea termenelor de execuție.
Primăria Municipiului Câmpina anunță că pe perioada lucrărilor pe acest tronson se mai aplică următoarele restricții:
- pe Strada Republicii se va circula doar pe sens unic, de la intersecția cu Strada Mihai Eminescu spre Calea Doftanei;
- accesul și ieșirea în și din parcarea Pieței Centrale se face exclusiv pe la ieșirea din parcare, situată în apropierea intrării în corpul C1 al Pieței Centrale;
- accesul și ieșirea în și din parcarea cu bariere de pe Strada Soarelui se va face exclusiv pe la bariera de lângă Complexul Comercial Romal.
Lucrările pe acest tronson ar trebui finalizate până la data de 11 martie 2020.


27 Feb 2020 20:51 4824 vizualizari


Comentarii






248 vizualizari 24 May 2026 15:44 Intervenție spectaculoasă a salvamontiștilor în Bucegi

Intervenție spectaculoasă a salvamontiștilor în Bucegi

Doi turiști au căzut pe Brâna Mare a Caraimanului, pe un traseu extrem de dificil și periculos din Bucegi. Salvamontiștii au intrat imediat în alertă.

citeste mai mult
552 vizualizari 24 May 2026 15:00 Consiliul Local Câmpina va aloca 390.000 lei pentru reparațiile la acoperișul Căminului Petrol

Consiliul Local Câmpina va aloca 390.000 lei pentru reparațiile la acoperișul Căminului Petrol

În zilele de 11 și 12 mai, din cauza vântului foarte puternic, acoperișul Căminului Petrol, situat în Bulevardul Nicolae Bălcescu din Câmpina, a avut serios de suferit.

citeste mai mult
313 vizualizari 24 May 2026 09:48 711 vizitatori la Castelul „Hasdeu” în „Noaptea Muzeelor”

711 vizitatori la Castelul „Hasdeu” în „Noaptea Muzeelor”

„Noaptea Muzeelor” este un eveniment ajuns la a 22-a ediție, iar anul acesta pe lista obiectivelor s-a aflat și Muzeul Memorial „B.P. Hasdeu” din Câmpina.

citeste mai mult
1348 vizualizari 23 May 2026 15:49 Aproape un milion lei pentru manifestările culturale la Câmpina, în 2026

Aproape un milion lei pentru manifestările culturale la Câmpina, în 2026

În cadrul ședinței extraordinare a Consiliului Local Câmpina, programată marți, 26 mai, printre alte proiecte se află și cel privind alocarea unor sume de bani pentru susținerea financiară a unor manifestări culturale, artistice, sportive și educative organizate de Consiliul Local, în anul 2026.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV