CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://miras.ro/
https://www.soceram.ro/

Un autoturism s-a ciocnit cu o căruţă, azi-noapte, la Telega. Patru persoane au ajuns la spital

- Actualitate -

Un autoturism s-a ciocnit cu o căruţă, azi-noapte, la Telega. Patru persoane au ajuns la spital

Puţin după miezul nopţii, la Telega a avut loc un accident de circulaţie în urma căruia patru persoane au ajuns la spital.

Potrivit primelor informaţii furnizate de purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Judeţean de Poliţie Prahova, accidentul s-a produs pe fondul neacordării de prioritate. Conducătorul unui autoturism nu a acordat prioritate unui atelaj hipo, intrând în coliziune cu acesta. Atât conducătorului auto, cât şi conducătorului atelajului hipo le-a fost testată alcoolemia, doar în cazul celui din urmă fiind depistată o alcoolemie de 0,69 grame/litru alcool pur în aerul expirat. La faţa locului a intervenit şi un echipaj de la ISU Prahova cu o autospecială cu apă şi spumă. Patru persoane implicate în acest accident, cu leziuni minore, au solicitat transportul la Camera de Primiri Urgenţe a Spitalului Municipal Câmpina.

(Foto cu caracter ilustrativ)


02 Sep 2018 08:55 5815 vizualizari


Comentarii






  • 02.09.2018 21:13 George Ciorile cu carutele sunt un pericol total, de multe ori lovesc masinile si fug. Cu toate ca stiu ca sunt interzise pe drumurile publice. Nu exista amenzi pentru ei ca sunt defavorizati. Imi este sila de ei ...
532 vizualizari 04 Aug 2026 20:31 Din 17 august ar trebui să înceapă asfaltarea Străzii Orizontului

Din 17 august ar trebui să înceapă asfaltarea Străzii Orizontului

Câmpinenii și nu numai sunt exasperați de lucrările care nu se mai termină și care blochează de mult timp Strada Orizontului.

citeste mai mult
872 vizualizari 04 Aug 2026 14:58 Virgiliu Nanu a stabilit: la jumătatea lunii septembrie trebuie finalizate lucrările la Spitalul Municipal Câmpina

Virgiliu Nanu a stabilit: la jumătatea lunii septembrie trebuie finalizate lucrările la Spitalul Municipal Câmpina

„Fiecare știe ce are de făcut și în ce termen”, a fost concluzia președintelui Consiliului Județean Prahova, Virgiliu Nanu, după întâlnirea pe care o convocase pe tema lucrărilor de la Spitalul Municipal Câmpina.

citeste mai mult
717 vizualizari 04 Aug 2026 11:34 Parcarea Centrală din Câmpina va rămâne închisă și miercuri, 5 august

Parcarea Centrală din Câmpina va rămâne închisă și miercuri, 5 august

Anunțată pentru numai două zile, închiderea Parcării Centrale din Câmpina se prelungește cu o zi, conform unui comunicat al administrației locale.

citeste mai mult
788 vizualizari 03 Aug 2026 22:48 Un „rețelar” și-a „uitat” un marcaj pe Strada Tineretului din Câmpina

Un „rețelar” și-a „uitat” un marcaj pe Strada Tineretului din Câmpina

Un cititor CâmpianTV.ro ne-a transmis o imagine realizată pe Strada Tineretului din Câmpina.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV