În cursul dimineții de miercuri, 14 august, polițiștii prahoveni au efectuat percheizții într-un dosar în care patru persoane vor fi conduse de audieri fiind acuzate de furt calificat.
Polițiștii din cadrul Secției de Poliție Rurală Ciorani au pus în executare două mandate de percheziție domiciliară, în comuna Baba Ana într-o cauză penală în care se efectuează cercetări, sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt calificat. După cum a informat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Prahova, din cercetări a reieșit faptul că, în noaptea de 30 spre 31 iulie, persoanele bănuite de comiterea faptelor ar fi sustras 180 de litri de combustibil din două utilaje folosite la lucrările autostrăzii A7.
(Sursa foto și video - IJP Prahova)

La solicitarea Primăriei Municipiului Câmpina, prestatorul de lucrări de dezinsecție, dezinfecție și deratizare, firma Floricon Salub, va executa lucrări de dezinsecție în zona de agrement ”Fântâna cu Cireși”.

HidroPrahova anunță sistarea furnizării apei potabile din această seară (miercuri, 22 aprilie), ora 22.00, până joi dimineață, ora 4.00.

Percheziții ale procurorilor DNA, în această dimineață. la Consiliul Județean Bistrița-Năsăud și la mai multe firme din acest județ, care au contracte din bani publici. Una dintre firmele vizate este Frasinul SRL, care-i aparține omului de afaceri Traian Larionesi. Este compania care construiește Centura Comarnicului, o investiție de aproape 48 milioane euro.

Comisia Municipală pentru Siguranța Circulației a decis instituirea de sensuri unice pe străzile Sondei și Bucea, în vederea fluidizării și eficientizării traficului rutier. Măsura se va aplica "în perioada următoare", fără a fi comunicată o dată exactă.