UPDATE - Circulația s-a reluat în condiții normale în jurul orei 18.35.
Duminică după-amiază, în condițiile unor valori de trafic foarte ridicate pe Valea Prahovei, la Comarnic a avut loc un accident de circulație în urma căruia șase persoane, între care și doi copii, au ajuns la spital.
Accidentul s-a produs, după cum spuneam, în condiții de trafic aglomerat, în momentul în care, din motive necunoscute încă, un autoturism a intrat pe contrasens lovind frontal un o altă mașină. ISU Prahova a intervenit imediat la fața locului cu o autospecială de lucru cu apă și spumă și o ambulanță Smurd. Traficul a fost resticționat mai mult timp. Șase persoane, din ambele autoturisme, inclusiv doi copii, au fost transportate la spital cu leziuni minore. Cercetările continuă în acest caz, pentru a se stabili cu exactitate împrejurările în care s-a produs accidentul.

Câmpina se află de duminică dimineață sub cod galben de vânt puternic, în alte localități din apropiere fiind chiar cod roșu.

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis o imagine de la coloana creată pe DN1, zona Movila Vulpii.

În continuarea cercetărilor efectuate într-un dosar penal având ca obiect săvârșirea infracțiunii de tentativă la viol, polițiștii din cadrul Serviciului de Investigații Criminale, sub supravegherea procurorului din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Prahova, au dispus prezentarea persoanei cercetate în fața judecătorului de drepturi și libertăți.

La nivelul Inspectoratului Județean de Poliție Prahova - Serviciul de Investigații Criminale se efectuează cercetări într-un dosar penal întocmit sub aspectul săvârșirii infracțiunii de tentativă la viol, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Tribunalul Prahova.