Câștigătorii Concursului național "Umbrela verde" 2017, desfășurat la Câmpina

Eveniment (Categoria articolului)

820 de lucrări (desen, pictură, grafică și fotografie) cu teme ecologice au fost înscrise la ediția din acest an a concursului organizat de Școala Gimnazială "Ion Câmpineanu". O nouă ediție de succes, a opta, cu o participare numeroasă și cu lucrări extrem de interesante. Vă prezentăm lista câștigătorilor, cu precizarea că s-au înscris la concurs copii de la grădiniță și elevi de la clasa pregătitoare până la clasa a XII-a, de la mai multe unități de învățământ din țară.

Juriul, care a avut o misiune grea, a fost format din: profesor de educație plastică Mihaela Baltag (artist plastic, coordonatorul evenimentului); Valter Paraschivescu - membru al Uniunii Artiștilor Plastici din România, șef secție Muzeul de Artă Ploiești; Marilena Ghiorghiță - membru UAP Ploiești; artiștii plastici - Ștefania Stroe, Elena Nițu, Lucia Popa, Lidia Nicolae, Ionuț Popa, Ion Popa. În fotografii puteți vedea o parte dintre lucrările câștigătoare.

PREŞCOLARI PICTURĂ

Premiul I – HOITAN TEODORA IOANA, Şcoala Profesională Specială, Breaza

Premiul II – ZBÂRCEA DIANA, Grădiniţa P.P. Lumea Poveştilor, Constanţa

Premiul III – SMARANDACHE ANELISE, Şcoala Gimnazială Al. I. Cuza, Câmpina

MENŢIUNI:

SAVU IOAN, Grădiniţa P.P. Lumea Poveştilor, Constanţa

DRAGOMIR DELIA ELENA, Şcoala Gimnazială Măgureni, Prahova

BUCUR SARA, Şcoala Gimnazială I. Câmpineanu, Câmpina

SOLOMONEAN AMALIA ROXANA, Şcoala Gimnazială Gâlgău-Almaşului, Sălaj

IOANA ALEXIA, Şcoala Gimnazială I. Câmpineanu, Câmpina

PREMII SPECIALE

A.P.M. PRAHOVA: HOITAN TEODORA IOANA, Şcoala Profesională Specială, Breaza

C.C.D. PRAHOVA: DRAGOMIR DELIA ELENA, Şcoala Gimnazială Măgureni, Prahova

ALIANŢA FRANCEZĂ: PĂVĂLOAE RAREŞ, Şcoala Gimnazială nr. 1, Siliştea

CASA DE CULTURĂ GEO BOGZA CÂMPINA: SAVU IOAN, Grădiniţa P.P. Lumea Poveştilor, Constanţa

AGENŢIA DE TURISM ITINERA NOVA: SOLOMONEAN AMALIA ROXANA, Şcoala Gimnazială Gâlgău-Almaşului, Salaj

 

PREŞCOLARI DESEN

Premiul I – CRIŞAN ANDRA, C.N. George Bariţiu, Cluj-Napoca

Premiul II – DRĂGAN PAULA, Grădiniţa nr. 23, Constanţa

Premiul III – CIUPERCĂ DAVID OCTAVIAN, Grădiniţa P.P. Lumea Poveştilor, Constanţa

MENŢIUNI:

IONESCU ANDREEA, Grădiniţa P.P. Lumea Poveştilor, Constanţa

GEORGESCU ERICA, Grădiniţa P.P. Nr. 8, Câmpina

SEVERIN IULIA, Grădiniţa P.P. Steluţele Mării, Constanţa

BERAR TUDOR ŞTEFAN, Grădiniţa P.P. Sf. Ioan cel Nou, Suceava

ANDRONIC MARIA TEODORA, Școala Gimnazială nr. 39, N. Tonitza, Constanţa

PREMII SPECIALE

A.P.M. PRAHOVA: SEVERIN IULIA, Grădiniţa P.P. Steluţele Mării, Constanţa

C.C.D. PRAHOVA: DRĂGAN PAULA, Grădiniţa nr. 23, Constanţa

ALIANŢA FRANCEZĂ: HARABAGIU DIANA, Grădiniţa P.P. Sf. Mucenic Mina, Ploieşti

CASA DE CULTURĂ GEO BOGZA CÂMPINA: HURNUZEU ANDREI, Grădiniţa P.N. Novaci, Gorj

AGENŢIA DE TURISM ITINERA NOVA: CORBU ALESSIA, Grădiniţa P.P. Steluţele Mării, Constanţa

 

CICLUL PRIMAR PICTURĂ I-II

Premiul I – TĂNASE ANTONIA, Școala Gimnazială Toma Caragiu, Ploieşti

Premiul II – TISEANU DUMITRU, Școala gimnazială I. Câmpineanu, Câmpina

Premiul III – POLOJAN PETRUȚ, Școala Profesională Specială, Breaza

MENŢIUNI:

IONIȚĂ TEODORA, Liceul Ioan Petruș, Otopeni

GÎLCĂ LISA GABRIELA, Școala Centrală, Câmpina

MARTINOV INGRID-ANA, Liceul Ioan Petruș, Otopeni

CLINCI VALENTINA, Liceul Tehnologic  Carol I, Valea Doftanei

STĂNESCU MIHAI, Colegiul Național I.L.Caragiale, Ploiești

PREMII SPECIALE

A.P.M. PRAHOVA: MARTINOV INGRID-ANA, Liceul Ioan Petruș, Otopeni

C.C.D. PRAHOVA: IONIȚĂ TEODORA, Liceul Ioan Petruș, Otopeni

ALIANŢA FRANCEZĂ: FENEDI GEANINA-BEATRICE, Școala Primară Chechiș, Sălaj

CASA DE CULTURĂ GEO BOGZA CÂMPINA: TISEANU DUMITRU, Școala gimnazială I. Câmpineanu, Câmpina

AGENŢIA DE TURISM ITINERA NOVA: GÎLCĂ LISA GABRIELA, Școala Centrală, Câmpina

 

CICLUL PRIMAR DESEN I–II

Premiul I – JAGA RADU ŞTEFAN, Școala gimnazială nr. 2, Comarnic

Premiul II – ŞERBAN SÂNZIANA, Școala gimnazială N. Bălcescu, Ploieşti

Premiul III – CATICHI ANDRA CORRINA, Liceul Teoretic I. Petruş, Otopeni

MENŢIUNI:

SURDU BIANCA, Liceul Tehnologic Carol I, Valea Doftanei

HISIL MEHMET, Şcoala gimnazială T. Caragiu, Ploieşti

UDREA CAMELIA, Şcoala gimnazială nr. 39 N.Tonitza, Constanţa

NOUR ANDRA, C. N. I.L. Caragiale, Ploieşti

TUTEALCĂ ANDRADA, Școala gimnazială I. Câmpineanu, Câmpina

PREMII SPECIALE

A.P.M. PRAHOVA: HISIL MEHMET, Şcoala gimnazială T. Caragiu, Ploieşti

C.C.D. PRAHOVA: TUTEALCĂ ANDRADA, Școala gimnazială I. Câmpineanu, Câmpina

ALIANŢA FRANCEZĂ: RUJEA MARINELA, Școala gimnazială N. Bălcescu, Drăgăşani - Vâlcea

CASA DE CULTURĂ GEO BOGZA CÂMPINA: SPIRIDON CLEOPATRA, Liceul Tehnologic Carol I, Valea Doftanei

AGENŢIA DE TURISM ITINERA NOVA: CATICHI ANDRA CORRINA, Liceul Teoretic I. Petruş, Otopeni

 

CICLUL PRIMAR DESEN III–IV

Premiul I – ISTRATE REBECA, Liceul Tehnologic C. Cantacuzino, Băicoi

Premiul II –PAŞCANU ALECSIA, Liceul Tehnologic C. Cantacuzino, Băicoi

Premiul III – BUCUR AMALIA, Școala gimnazială nr. 39 N.Tonitza, Constanța

MENŢIUNI:

ILIE ALEXIA, Liceul Tehnologic Carol I, Valea Doftanei

ANTONESCU TIMEEA, Liceul Tehnologic C. Cantacuzino, Băicoi

ARTHUR PĂUN, Palatul Copiilor Timişoara

RÂNDUNICĂ ANA- MARIA, Liceul Tehnologic C. Cantacuzino, Băicoi

PLOPEANU ALEXANDRA IOANA, Școala gimnazială Şerban Vodă, Bucureşti

PREMII SPECIALE

A.P.M. PRAHOVA: PAŞCANU ALECSIA, Liceul Tehnologic C. Cantacuzino, Băicoi

C.C.D. PRAHOVA: ILIE ALEXIA, Liceul Tehnologic Carol I, Valea Doftanei

ALIANŢA FRANCEZĂ: TUDOR DANIEL, Școala gimnazială N. Bălcescu, Drăgăşani - Vâlcea

CASA DE CULTURĂ GEO BOGZA CÂMPINA: BUCUR AMALIA, Școala gimnazială nr. 39 N.Tonitza, Constanța

AGENŢIA DE TURISM ITINERA NOVA: ANTONESCU TIMEEA, Liceul Tehnologic C. Cantacuzino, Băicoi

 

CICLUL PRIMAR PICTURĂ III-IV

Premiul I – HERENCIUC BIANCA MARIA, Studioul de Artă Rainbow, Constanţa

Premiul II – MANTA ANDRA, Liceul Tehnologic C. Cantacuzino, Băicoi; PERIAN ELISA, Şcoala Centrală, Câmpina

Premiul III – CALINCIUC MIHNEA, Școala gimnazială I. Câmpineanu, Câmpina

MENŢIUNI:

URSACHI MARIA, Școala gimnazială T.V. Stefanelli, Câmpulung Moldovenesc

OPRESCU ANA LIVIA, Școala gimnazială I. Câmpineanu, Câmpina

TACHE GINA ALEXANDRA, Școala gimnazială T. Caragiu, Ploieşti

NISTOR IOANA DENISSA, Școala gimnazială T.V. Stefanelli, Câmpulung Moldovenesc

IONIŢĂ AMALIA, Şcoala Centrală, Câmpina

PREMII SPECIALE

A.P.M. PRAHOVA: COMAN MARIA, Școala gimnazială I. Câmpineanu, Câmpina

C.C.D. PRAHOVA: URSACHI MARIA, Școala gimnazială T.V. Stefanelli, Câmpulung Moldovenesc

ALIANŢA FRANCEZĂ: NISTOR IOANA DENISSA, Școala gimnazială T.V. Stefanelli, Câmpulung Moldovenesc

CASA DE CULTURĂ GEO BOGZA CÂMPINA: COMAN MARIA, Școala gimnazială I. Câmpineanu, Câmpina

AGENŢIA DE TURISM ITINERA NOVA: OPRESCU ANA LIVIA, Școala gimnazială I. Câmpineanu, Câmpina

 

GIMNAZIU DESEN

Premiul I – MIKLOŞ DENISA, Școala gimnazială nr. 7, Petroșani

Premiul II – CICORTAȘ IULIA, Școala gimnazială nr. 39  N. Tonitza, Constanța

Premiul III – MOCIAR MARTA, Liceul de Artă, Oradea

MENŢIUNI:

DÎMBEA IULIA , Liceul de Artă, Oradea

COȘCIUC CARLA, Școala gimnazială nr. 7, Petroșani

BALAG EDINA, Școala gimnazială S. Illes Lajos, Sovata - Mureș

MANDICI JASMINA MARIA, Asociația nonprofit  Prezent, Timișoara

COJOCARU CRISTIANA, Școala gimnazială I. Câmpineanu, Câmpina

PREMII SPECIALE

A.P.M. PRAHOVA:CRĂCIUNESCU AGATA-MARIA, Liceul Teoretic Ștefan Odobleja, Bucureşti

C.C.D. PRAHOVA: DÎMBEA IULIA , Liceul de Artă, Oradea

ALIANŢA FRANCEZĂ: MIKLOŞ DENISA, Școala gimnazială nr. 7, Petroșani

CASA DE CULTURĂ GEO BOGZA CÂMPINA: MIKLOŞ DENISA, Școala gimnazială nr. 7, Petroșani

AGENŢIA DE TURISM ITINERA NOVA: COȘCIUC CARLA, Școala gimnazială nr. 7, Petroșani

 

GIMNAZIU PICTURĂ

Premiul I – CODREANU MARIA, Școala gimnazială nr. 190, Bucureşti

Premiul II – BOBELEA VASILESCU MARIA DARIA, Școala gimnazială Andrei Mureşanu, Ploieşti

Premiul III – FLĂCĂU ŞTEFANIA, Școala gimnazială nr. 190, Bucureşti

MENŢIUNI:

MIHALACHE CRISTINA, Școala gimnazială nr. 190, Bucureşti

STĂNICĂ NOLWEN NICOLE, Școala gimnazială I. Câmpineanu, Câmpina

ŞOLDAN LIVIA, CN N.Grigorescu, Câmpina

TĂTĂRUŞ BIANCA ANDREEA, Studioul de Artă Rainbow, Constanţa

KATONA SAROLT, Școala gimnazială S. Illyes Lajos, Sovata - Mureş

PREMII SPECIALE

A.P.M. PRAHOVA: BOBELEA VASILESCU MARIA DARIA, Școala gimnazială Andrei Mureşanu, Ploieşti

C.C.D. PRAHOVA: MIHALACHE CRISTINA, Școala gimnazială nr. 190, Bucureşti

ALIANŢA FRANCEZĂ: BOBELEA VASILESCU MARIA DARIA, Școala gimnazială Andrei Mureşanu, Ploieşti

AGENŢIA DE TURISM ITINERA NOVA: STĂNICĂ NOLWEN NICOLE, Școala gimnazială I. Câmpineanu, Câmpina

 

GIMNAZIU GRAFICĂ

Premiul I – GHEORGHIU DELIA, Studioul de Artă Rainbow, Constanţa

Premiul II – BÎRLIGEA ANDREI, Liceul Tehnologic C. Cantacuzino, Băicoi

Premiul III – MOCANU MIHNEA, C.N. N. Grigorescu, Câmpina

MENŢIUNI:

ALBU DUMITRU, Şcoala gimnazială nr. 2, Cernavodă

MANEA SORANA, Școala gimnazială I. Câmpineanu, Câmpina

DĂSCĂLESCU SEBASTIAN, Şcoala gimnazială nr. 39, Constanţa

POPESCU LAURA, Școala gimnazială I. Câmpineanu, Câmpina

BORDEI ALEXIA, Școala gimnazială I. Câmpineanu, Câmpina

PREMII SPECIALE

A.P.M. PRAHOVA: GHEORGHIU DELIA, Studioul de Artă Rainbow, Constanţa

C.C.D. PRAHOVA: MANEA SORANA, Școala gimnazială I. Câmpineanu, Câmpina

ALIANŢA FRANCEZĂ: ADAM ALEXIA MARIA, Liceul Tehnologic C. Cantacuzino, Băicoi

CASA DE CULTURĂ GEO BOGZA CÂMPINA: POPESCU LAURA, Școala gimnazială I. Câmpineanu, Câmpina

AGENŢIA DE TURISM ITINERA NOVA: ALBU DUMITRU, Şcoala gimnazială nr. 2, Cernavodă

 

GIMNAZIU FOTOGRAFIE

Premiul I – PAPUC ALINA, Școala gimnazială Ion Câmpineanu, Câmpina

Premiul II –HITICAȘ NATALIA, Școala gimnazială Ion Câmpineanu, Câmpina

Premiul III – TĂTĂREANU CRINA RALUCA, Liceul Tehnologic C. Cantacuzino, Băicoi

MENŢIUNI:

SAMSON ILONA, Școala gimnazială nr. 1, Poienarii Muscel - Argeş

PALAGHIU ADELINA, Școala gimnazială nr. 1, Poienarii Muscel - Argeş

PANTEA ISABELA, Școala gimnazială nr. 1, Poienarii Muscel - Argeş

CRĂCICĂ ALEXANDRU-VLAD, Colegiul Național N. Grigorescu, Câmpina

SAFTA DANIEL, Școala gimnazială G. Enescu, Sinaia

PREMII SPECIALE

A.P.M. PRAHOVA: SAMSON ILONA, Școala gimnazială nr. 1, Poienarii Muscel - Argeş

C.C.D. PRAHOVA: CRĂCICĂ ALEXANDRU-VLAD, Colegiul Național N. Grigorescu, Câmpina

ALIANŢA FRANCEZĂ: PAPUC ALINA, Școala gimnazială Ion Câmpineanu, Câmpina

CASA DE CULTURĂ GEO BOGZA CÂMPINA: PAPUC ALINA, Școala gimnazială Ion Câmpineanu, Câmpina

AGENŢIA DE TURISM ITINERA NOVA: PANTEA ISABELA, Școala gimnazială nr. 1, Poienarii Muscel - Argeş

 

LICEU DESEN

Premiul I – MOȚ PATRICIA ALEXANDRA, Liceul Teoretic A. Vlaicu, Breaza

Premiul II – NECULA ELIZA ELENA, Liceul Teoretic A. Vlaicu, Breaza

Premiul III – COVACI DENISA, CN N.Grigorescu, Câmpina

MENŢIUNI:

ALEX DANIEL STOICA, Colegiul Economic N. Titulescu, Baia Mare

POPESCU ALEXANDRU, Liceul Tehnic Sf. Pantelimon, Bucureşti

BĂNESCU LAVINIA, Liceul Tehnic C. Brâncoveanu, Târgovişte

PREMII SPECIALE

A.P.M. PRAHOVA: MOȚ PATRICIA ALEXANDRA, Liceul Teoretic A. Vlaicu, Breaza

C.C.D. PRAHOVA: POPESCU ALEXANDRU, Liceul Tehnic Sf. Pantelimon, Bucureşti

ALIANŢA FRANCEZĂ: COVACI DENISA, CN N.Grigorescu, Câmpina

CASA DE CULTURĂ GEO BOGZA CÂMPINA: TRIF GABRIELA, Colegiul Economic N. Titulescu, Baia Mare

AGENŢIA DE TURISM ITINERA NOVA: ALEX DANIEL STOICA, Colegiul Economic N. Titulescu, Baia Mare

 

LICEU PICTURĂ

Premiul I – CRISTESCU ALEXANDRA GABRIELA, Liceul Tehnologic Energetic, Câmpina

Premiul II – OLARU DARIA TEODORA, Colegiul Național M. Eminescu, Iași

Premiul III – VÎRDOL ANA NICOLETA, Liceul Teoretic Marin Preda, Turnu Măgurele

MENŢIUNI:

EZARU ANA-MARIA MĂDĂLINA, Școala Profesională Specială, Breaza

GĂLBENUȘ IULIA, Liceul de Artă Bălașa Doamna, Târgoviște

COVACI DENISA-MARIA, Colegiul Național N. Grigorescu, Câmpina

PREMII SPECIALE

A.P.M. PRAHOVA:CONSTANTIN IULIA, Liceul de Artă Bălașa Doamna, Târgoviște

C.C.D. PRAHOVA: EZARU ANA-MARIA MĂDĂLINA, Școala Profesională Specială, Breaza

ALIANŢA FRANCEZĂ: OLARU DARIA TEODORA, Colegiul Național M. Eminescu, Iași

CASA DE CULTURĂ GEO BOGZA CÂMPINA: GĂLBENUȘ IULIA, Liceul de Artă Bălașa Doamna, Târgoviște

AGENŢIA DE TURISM ITINERA NOVA: COVACI DENISA-MARIA, Colegiul Național N. Grigorescu, Câmpina

 

LICEU FOTOGRAFIE

Premiul I – DIMA OANA, Colegiul Național N. Grigorescu, Câmpina

Premiul II –TATU MARIAN, Liceul Energetic, Câmpina

Premiul III – BUDA GEORGIANA ROSSANA, Colegiul Național de Artă G. Apostu, Bacău

MENŢIUNI:

TINU ISABELLE, Colegiul Național de Artă G. Apostu, Bacău

MICLĂUȘ ADRIANA, Colegiul Național de Artă G. Apostu, Bacău

PUȘCUȚĂ MARA IOANA, Colegiul Național de Artă G. Apostu, Bacău

PREMII SPECIALE

A.P.M. PRAHOVA: CULACOV IANA, Colegiul Național de Artă  G. Apostu, Bacău

ALIANŢAFRANCEZĂ: TATU MARIAN, Liceul Energetic, Câmpina

CASA DE CULTURĂ GEO BOGZA CÂMPINA: TIANU SORINA MIHAELA, Liceul Teoretic Marin Preda, Turnu Măgurele

 

LICEU GRAFICĂ

Premiul I – RUSU OVIDIU GEORGE, CN de Artă G. Apostu, Bacău

Premiul II – SAVA BIANCA ELENA, CN de Artă G. Apostu, Bacău

Premiul III – FLORIAN IOANA REBECA, CN de Artă G. Apostu, Bacău

MENŢIUNI:

CRĂCIUN MELISA, Liceul de Arte Bălaşa Doamna,Târgovişte

CERCEL IOANA, CN de Artă G. Apostu, Bacău

STROE ANDREEA, Colegiul Național N. Grigorescu, Câmpina

PREMII SPECIALE

A.P.M. PRAHOVA: SAVA BIANCA ELENA, CN de Artă G. Apostu, Bacău

C.C.D. PRAHOVA: STROE ANDREEA, Colegiul Național N. Grigorescu, Câmpina

ALIANŢA FRANCEZĂ: SAVA BIANCA ELENA, CN de Artă G. Apostu, Bacău

CASA DE CULTURĂ GEO BOGZA CÂMPINA: CRĂCIUN MELISA, Liceul de Arte Bălaşa Doamna,Târgovişte

AGENŢIA DE TURISM ITINERA NOVA: CERCEL IOANA, CN de Artă G. Apostu, Bacău 

 

LICEU GRAFICĂ COMPUTERIZATĂ

Premiul I – ROSCIOR RUXANDRA, Colegiul Național de Artă G. Apostu, Bacău

Premiul II –SCHIFIRNEȚ GEORGE EMILIAN, Colegiul Național de Artă G. Apostu, Bacău

Premiul III – VASILE IUSTINA, Colegiul Național N. Grigorescu, Câmpina

MENŢIUNI:

PAIU SABINA, Colegiul Național de Artă G. Apostu, Bacău

OLARU ANTONIA, Colegiul Național de Artă G. Apostu, Bacău

GHEORGIȚĂ CHRISTINA CARMEN, Colegiul Național de Artă G. Apostu, Bacău

PREMII SPECIALE

A.P.M. PRAHOVA: PAIU SABINA, Colegiul Național de Artă G. Apostu, Bacău

C.C.D. PRAHOVA: PAIU SABINA, Colegiul Național de Artă G. Apostu, Bacău

ALIANŢA FRANCEZĂ: SCHIFIRNEȚ GEORGE EMILIAN, Colegiul Național de Artă G. Apostu, Bacău

CASA DE CULTURĂ GEO BOGZA CÂMPINA: HERCIU SIMONA ELENA, Colegiul Național de Artă G. Apostu, Bacău 

AGENŢIA DE TURISM ITINERA NOVA: OLARU ANTONIA, Colegiul Național de Artă G. Apostu, Bacău

5295 vizualizari

Comentarii

Campurile marcate cu * sunt obligatorii

Eveniment

5481 vizualizari
05 aug. 2019 19:24

SanConfind i-a sărbătorit pe cei 500 de bebeluși născuți la maternitatea spitalului din Poiana Câmpina

1 comentarii

Un eveniment cu totul deosebit, unic, am spune noi, la nivelul maternităților din România, a avut loc duminică, 4 august 2019, în organizarea Spitalului SanConfind Poiana  Câmpina. În cei aproximativ trei ani de existență ai Maternității SanConfind s-au născut 500 de bebeluși. Motiv de sărbătoare în marea familie SanConfind, motiv de bucurie și mândrie pentru echipa medicală de aici, pentru că, iată, SanConfind aniversează... 500 de copii care au venit pe lume la spitalul din Poiana Câmpina.

3371 vizualizari
21 iul. 2019 19:04

Vernisajul Taberei de Pictură de la Câmpina a marcat ziua în care s-au împlinit 112 ani de la dispariția lui Nicolae Grigorescu

1 comentarii

21 iulie 1907 este ziua în care s-a stins din viață, în casa sa de la Câmpina, devenită astăzi muzeu, marele pictor Nicolae Grigorescu. Așadar, astăzi se împlinesc 112 ani de la dispariția maestrului Grigorescu și, pentru a marca această zi, la Câmpina a avut loc vernisajul Taberei de Pictură - un eveniment organizat de administrația locală, prin intermediul Casei Tineretului și ajuns în acest an la a treia ediție. În Parcul ”Regele Mihai I” au fost expuse picturile realizate pe parcursul unei săptămâni de cei 13 participanți la tabără și a avut loc premierea acestora. (video)

Alte stiri recente

227 vizualizari
20 aug. 2019 12:47

Peste 2 milioane de euro, valoarea echipamentelor medicale achiziționate în 2019 de Spitalul Municipal Câmpina

Din punct de vedere al investițiilor în dotarea cu aparatură medicală, 2019 este un an foarte bun pentru Spitalul Municipal Câmpina. Potrivit managerului Călin Tiu, până acum, din veniturile proprii ale spitalului, au fost achiziționate echipamente medicale extrem de necesare, la toate secțiile, în valoare de aproximativ 1 milion euro. De asemenea, este în curs de derulare achiziția altor echipamente printr-un program al Ministerului Sănătății, cu cofinanțare de 10% de la bugetul local.

307 vizualizari
20 aug. 2019 09:38

Parcul de la Soldat (rămas fără Soldat) încă nu e gata pentru efectuarea recepției tehnice

482 de zile au trecut de când s-a dat ordinul de începere a lucrărilor pentru modernizarea Parcului de la Soldat, rămas între timp și fără... Soldat. Lucrarea ar fi trebuit să fie finalizată în termen de 120 de zile și probabil că va rămâne un exemplu negativ de referință pentru investițiile din Câmpina. Luni, 19 august, în Parcul de la Soldat nu era nici picior de muncitor, asta în condițiile în care mai sunt unele lucruri de făcut, iar recepția lucrării evident că nu a fost realizată.