Începând de luni, 16 septembrie 2024, Bulevardul Culturii din municipiul Câmpina se închide parțial. Această situație va dura până pe 25 octombrie 2024, în cel mai bun caz.
Decizia a fost luată în Comisia pentru Siguranța Circulației din cadrul Primăriei Câmpina, în data de 13 septembrie, în urma solicitării Distrigaz, care va desfășura pe segmentul cuprins între intersecțiile cu străzile Griviței și Plevnei lucrări de înlocuire și optimizare a rețelei de furnizare a gazelor naturale.
Circulația rutieră se va desfășura pe un singur sens, dinspre Strada Griviței spre Strada Plevnei, iar finalizarea lucrării la data de 25 octombrie este condiționată de condițiile meteorologice și realizarea lucrărilor la standardele de calitate.
De asemenea, va fi asigurat accesul la proprietățile și la instituțiile de pe acest segment, aici aflându-se inclusiv sediile Poliției și Primăriei, dar și accesul mașinilor de intervenție și aprovizionare.

Joi, 25 iunie, este ședință ordinară a Consiliului Local Câmpina. Unul dintre punctele aflate pe ordinea de zi este Regulamentul de Organizare și Funcționare a Poliției Locale, proiect inițiat de primarul Irina Nistor.

Completul Secției Penale a Tribunalului Prahova a decis, joi, prelungirea arestării preventive a lui Adrian Stoican cu încă 30 de zile, până la data de 27 iulie 2026 inclusiv.

Până pe 29 iunie se primesc propuneri, sugestii și opinii cu valoare de recomandare pentru proiectul privind un nou regulament al Clubului Sportiv Câmpina. Proiectul a fost inițiat de primarul Irina Nistor și, conform legii, se află în procedură de transparență decizională, fiind supus consultării publice.

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe are succes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.