În a doua zi a turneului semifinal al junioarelor IV de la București, CS Câmpina a jucat finala turneului în fața mult mai titratei echipe Rapid București, partida având loc chiar în sala Rapid.
Chiar dacă au pierdut finala, cu 18-25, câmpinencele pregătite de Daniel Vasile și Denisa Toma au dat o replică foarte bună, au avut multe momente bune de joc, dar au cedat pe final.
”Chiar dacă am pierdut finala în fața echipei Rapid, chiar pe terenul acesteia, cred că am făcut o figură frumoasă și am demonstrat că suntem în lumea mare a handbalului românesc la nivel juvenil. Ne vom revanța la turneul final! Țin să le felicit pe fete, dar și pe părinții care au fost alături de noi pe parcursul celor două zile de competiție din Capitală!”, a concluzionat antrenorul CS Câmpina, Daniel Vasile.
În acest turneu, câmpinencele au aliniat următorul lot: Alice Penghea, Timeea Popa, Andreea Achim - portari, Cătălina Antonie, Antonia Dragomir, Raluca Duță, Antonia Toporaș, Ilinca Neagu, Daria Tudorache, Ioana Istrate, Antonia Robu, Iris Mareș, Mara Apetre, Alexandra Frâncu, Alessia Stamate, Mara Dumitrache - jucătoare de câmp.
Felicitări fetelor, colectivului tehnic și tuturor celor care au contribuit la această frumoasă performanță a handbalului feminin câmpinean!

În zilele de 20 și 21 iunie a avut loc Campionatul Municipiului București la atletism, competiție la care au fost prezenți și mai mulți sportivi de la CSS „Constantin Istrati” Câmpina.

De unde, la un moment dat, Câmpina avea o serie întreagă de terenuri de sport, de aveai de unde alege, acum, se suferă acut la acest capitol.

La finalul acestei săptămâni s-a desfășurat o nouă etapă, a 5-a, a Campionatului Național Individual de Motocros, la start aliniindu-se și mai mulți sportivi de la clubul câmpinean Lido.

Sportul Câmpina a făcut o figură onorabilă în ultima etapă, în deplasarea de la Cocorăștii Colț, în condițiile în care a avut absențe foarte multe și a făcut deplasarea cu majoritate din lot fiind juniori.