CONTACT

Superliga B1 Prahova, Seria Vest. Genesis Filipești - Muscelul Câmpina 1-4

- Sport -

Superliga B1 Prahova, Seria Vest. Genesis Filipești - Muscelul Câmpina 1-4

Derby-ul Seriei Vest a Superligii B1 Prahova a avut loc sâmbătă după-amiază, pe arena ”Minerul” din Filipești, acolo unde s-au întâlnit formațiile Genesis Filipești (locul 2) și Muscelul Câmpina (locul 1), diferența dintre cele două formații fiind de numai două puncte.

Câmpinenii au început mai bine partida și au deschis scorul în minutul 10, atunci când al o centrare a lui Mititelu, Pană a reluat cu capul din 7 metri la colțul lung.
Cu acest minim avantaj, câmpinenii s-au întors de la cabine pentru repriza a doua mai deciși. Mai întâi, în minutul 59, Mititelu a trimis un șut în vinclu și chiar dacă, profitând de o neglijență în apărarea oaspeților, echipa din Filipești a redus diferența prin Haralambie, finalul a aparținut trupei antrenate de Mircea Hagianu. Superiori fizic și tactic, câmpinenii au înscris pe final prin Prună (min. 78 - șut cu stângul la vinclu) și Mititelu (min. 88 - după o intercepție, a înscris pe lângă portar).
Muscelul a aliniat următorul ”11”: Șerban - Floștoiu, Dafinoiu, Pantaia, Badea (87 Bucșe), Cordonaș, Prună, Mititelu, Dumitrașcu (78 Dinu), A. Vasile (87 Popa), Pană (55 Mireanu).
O victorie concludentă, fără dubii, care consolidează poziția de lider a formației câmpinene, formație care etapa viitoare va juca pe teren propriu cu CS Băltița, o altă fruntașă a acestei serii.


02 Nov 2024 17:45 1042 vizualizari


Comentarii






811 vizualizari 17 Dec 2025 10:06 Singurul arbitru internațional de box din Prahova, Viorel Nedelcu, a oficiat la Naționalele de la Tg. Mureș la aproape 70 ani

Singurul arbitru internațional de box din Prahova, Viorel Nedelcu, a oficiat la Naționalele de la Tg. Mureș la aproape 70 ani

Luna viitoare, Viorel Nedelcu va împlini 70 ani. În ciuda vârstei la care alții stau să-și crească nepoții, Viorel Nedelcu, din Poiana Câmpina, sigurul arbitru internațional de box din Prahova aflat în activitate, a fost la Tg. Mureș, la Campionatul Național de Box pentru seniori.

citeste mai mult
726 vizualizari 15 Dec 2025 12:39 Câmpineanca Maria Brotoiu, în finala națională la 800m liber

Câmpineanca Maria Brotoiu, în finala națională la 800m liber

La finalul săptămânii trecute, la Miercurea Ciuc a avut loc Campionatul Național de Natație pentru cadeți, competiție la care clubul câmpinean Barracuda a fost reprezentat de Maria Brotoiu, antrenor Gabriel Cojocaru.

citeste mai mult
453 vizualizari 15 Dec 2025 07:18 Cupa ”Moș Crăciun”, ediția 2025. S-au încheiat grupele, urmează meciurile eliminatorii

Cupa ”Moș Crăciun”, ediția 2025. S-au încheiat grupele, urmează meciurile eliminatorii

Timp de două zile, în sălile de sport din Valea Călugărească, Plopeni, Blejoi, Breaza și Vălenii de Munte au avut loc meciurile din faza grupelor a ediție a 31-a a Cupei ”Moș Crăciun”, organizată de AJF Prahova.

citeste mai mult
892 vizualizari 14 Dec 2025 13:33 Arbitrul câmpinean Mihai Amorăriței a oficiat la ultimul său meci în liga secundă

Arbitrul câmpinean Mihai Amorăriței a oficiat la ultimul său meci în liga secundă

Partida Chindia Târgoviște - CS Dinamo București, scor 2-0, care a avut loc sâmbătă, a fost ultima delegare în liga secundă pentru arbitrul câmpinean Mihai Amorăriței.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV