Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis pe whatsapp, la numărul 0733.388.425, această imagine surprinsă în cursul zilei de vineri, pe Bulevardul Carol I, în apropiere de locul cunoscut sub denumirea ”Casa Cărții”.
După cum se știe, în acea porțiune se parchează pe partea dreaptă a drumului, pe sensul de urcare, iar finalul parcării este marcat cu câțiva stâlpișori, dincolo de care este banda de preselecție pentru cei care virează la dreapta, pe Calea Doftanei. Ei bine, autoturismul din imagine, marca Renault, a parcat dincolo de acei stâlpișori, practic, pe banda de preselecție, pe care a blocat-o într-o măsură semnificativă.
Vă reamintim că dacă surprindeți astfel de imagini, ni le puteți transmite pe whatsapp, la numărul 0733.388.425.

Peste 27 de kilometri de rețele noi de apă și aproape 34 de kilometri de canalizare vor fi realizați în Provița de Sus, Provița de Jos și Adunați, în cadrul unui proiect de peste 133 de milioane lei finanțat din fonduri europene.

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe are succes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.

Primăria municipiului Câmpina a anunțat reluarea lucrărilor la parcarea de pe Strada Erupției, odată cu adoptarea bugetului local al municipiului Câmpina pentru anul 2026.

În multe locuri din Câmpina străzile sunt închise sau cu circulația rutieră restricționată din cauza lucrărilor, în special la rețeaua de apă și canalizare, care se derulează în punctele respective.