UPDATE - La ora 11.00, traficul a fost reluat în condiții normale pe DN1, la Comarnic.
Pe DN1, la km 105+200, la intrarea în Comarnic a avut loc vineri dimineață un accident de circulație în care au fost implicate două autoturisme și o cisternă. În urma accidentului, un bărbat de 40 de ani a avut nevoie de intervenția echipajului de descarcerare, acesta și o femeie de 63 de ani fiind transportați la spital.
Potrivit purtătorului de cuvânt al IJP Prahova, accidentul s-a produs pe sensul de mers Câmpina - Sinaia. Cele două autoturisme mergeau în aceeași direcție, spre munte, iar în momentul în care primul autoturism a încetinit pentru un viraj la stânga, mașina din spate nu a păstrat distanță de siguranță, intrând în coliziune față-spate. În urma impactului, primul autoturism a fost proiectat pe contrasens, unde s-a ciocnit frontal cu o cisternă goală. Șoferul autoturismului a rămas încarcerat, fiind scos de echipajele de intervenție de la ISU Prahova. Bărbatul și pasagera din dreapta fața a celui de-al doilea autoturism au fost transportați la spital. În zonă se circulă cu dificultate. La locul accidentului au intervenit mai multe echipaje de la ISU Prahova - unul de stingere, unul de descarcerare și două echipaje Smurd, precum și echipaje de la poliție. Vom reveni.

Prefectul județului Prahova, Daniel Nicodim, a convocat, în regim de urgență, o întâlnire de lucru cu toți factorii responsabili, după ce Exploatarea Sistemului Zonal Prahova (ESZ) a notificat operatorul regional Hidro Prahova că, pe fondul condițiilor hidrometeorologice, pot apărea scăderi de presiune și, în anumite situații, întreruperi temporare în alimentarea cu apă.

În cursul zilei de joi, 11 iunie, între orele 8.00 și 16.00, la Poiana Câmpina, în zona centrală, pe DJ101P, între subtraversarea căi ferate și Monumentul Eroilor, se vor efectua lucrări la carosabil.

Arestarea preventivă a președintelui CS Câmpina, Adrian Stoican, a ridicat o serie de probleme administrative, care nu au fost deloc simplu de gestionat.

Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Câmpina au dispus măsura reținerii pentru 24 de ore față de un bărbat cercetat pentru săvârșirea infracțiunilor de lovire sau alte violențe, amenințare și portul sau folosirea fără drept de obiecte periculoase.