În această dimineață, pe DN1, în zona orașului Băicoi, pe sensul de mers Câmpina - Ploiești a avut loc un accident de circulație.
Două mașini - conduse de o femeie de 35 ani și un bărbat de 64 ani - s-au lovit la viteză destul de mare, impactul aruncând unul dintre vehicule pe câmp. Cei patru ocupanți ai acestora au fost conștienți și asistați la fața locului de echipajele SMURD și ale Ambulanței Prahova. De altfel, ISU Prahova, după cum a precizat purtătorul de cuvânt al instituției, a intervenit, în afara de Ambulanța SMURD, și cu o autospecială de stingere.
O femeie de 66 ani a fost transportată de Ambulanța SMURD la UPU Ploiești. Ulterior, și bărbatul de 64 ani, aflat la volanul unei dintre mașinile implicate, a fost transportat la UPU.
Traficul pe sensul Câmpina - Ploiești este complet blocat.
(Foto - ISU Prahova)
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

La Sala de Sport Politehnica din București s-a desfășurat, la finalul săptămânii trecute, IDO Selecția Națională 2026. Este vorba despre etapa oficială de calificare pentru dansatorii care vor reprezenta România la campionatele europene și mondiale organizate sub egida International Dance Organization (IDO).

În cursul zilei de luni, 1 iunie, în urma ploii puternice, pe Strada Cărămidari apa ajunsese la un nivel... din bordură în bordură.

Polițiștii prahoveni, în timp ce desfășurau activități specifice de supraveghere a traficului rutier la data de 1 iunie, în jurul orei 4.00, au efectuat semnal regulamentar de oprire unui autovehicul care a fost înregistrat de aparatul radar TruCAM cu viteza de 111 km/h pe Bulevardul București din municipiul Ploiești.

În ultimele zile, polițiștii prahoveni au depistat doi bărbați care se aflau la volan sub influența băuturilor alcoolice.