CONTACT
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://miras.ro/
https://www.soceram.ro/

Câmpina, mileniul III. Indicatorul de pe Strada Plevnei a fost îndreptat

- Actualitate -

Câmpina, mileniul III. Indicatorul de pe Strada Plevnei a fost îndreptat

Am promis, când am început acest serial, să revenim ori de câte ori este necesar asupra unui subiect, fie atunci când lucrurile se îndreaptă, fie, dimpotrivă, dacă situația semnalată de noi persistă sau chiar se agravează.

La numai o zi după ce semnalam că unul dintre indicatoarele din intersecția de la Cotul Donului, care arată încotro este Strada Plevnei, o cam luase razna, situația a fost remediată. Apreciem promptitudinea intervenției, ceea ce ne dă speranțe că acest serial chiar va avea efectul pe care ni-l dorim, pentru că, din punctul nostru de vedere, important nu este să ni se dea nouă dreptate, ci ca situațiile să fie remediate, astfel încât Câmpina, orașul pe care îl iubim cu toții, să arate puțin mai bine în fiecare zi.

Acesta este un serial în care dorim să-i implicăm și pe câmpineni, pentru că tuturor ar trebui să ne fie dragă localitatea noastră și astfel arătăm că ne pasă cu adevărat. Așadar, dacă aveți imagini sau informații care considerați că pot sta la baza unui episod al acestui serial, vă așteptăm la numărul de whatsapp 0733.388.425.


11 Jan 2023 19:01 3216 vizualizari


Comentarii






404 vizualizari 07 Aug 2026 10:59 Acțiuni de prevenire și de educație rutieră realizate de polițiștii prahoveni

Acțiuni de prevenire și de educație rutieră realizate de polițiștii prahoveni

În perioada 5–6 august, polițiștii Serviciului Rutier au desfășurat o serie de activități preventive dedicate creșterii gradului de siguranță rutieră și promovării unui comportament responsabil în trafic, în contextul sezonului estival.

citeste mai mult
1043 vizualizari 06 Aug 2026 14:14 Câmpinenii întreabă... primarul răspunde. Casa Solară, posibil viitor obiectiv turistic?

Câmpinenii întreabă... primarul răspunde. Casa Solară, posibil viitor obiectiv turistic?

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe se bucură de interes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.

citeste mai mult
783 vizualizari 05 Aug 2026 19:59 Modernizarea Străzii Orizontului va costa peste 1,2 milioane euro

Modernizarea Străzii Orizontului va costa peste 1,2 milioane euro

Consiliul Local Câmpina s-a întrunit miercuri la prânz, într-o ședință extraordinară, pentru a aproba actualizarea devizului general, a indicatorilor tehnico-economici și a sumei reprezentând finanțarea de la bugetul local pentru realizarea modernizării Străzii Orizontului, obiectiv finanțat prin Programul Național de Investiții ”Anghel Saligny”.

citeste mai mult
1962 vizualizari 05 Aug 2026 18:14 Primăria Câmpina și HidroPrahova, discutați împreună și vă înțelegeți separat?

Primăria Câmpina și HidroPrahova, discutați împreună și vă înțelegeți separat?

Lucrările de la celebrul proiect de reabilitare și extindere a rețelei de apă și canalizare din Câmpina dau foarte mari bătăi de cap părților implicate, iar cei care suferă sunt câmpinenii. Exemplul cel mai elocvent - "dureroasa" stradă Orizontului.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV