Scriam recent despre faptul că antrenorul de natație Octavian Postolache, președinte și membru fondator al Clubului Contratimp, a fost diagnosticat cu anevrism gigant de aortă ascendentă, care a atins un diametru critic de 7,2 cm, iar fiecare oră care trecea creștea riscul unei rupturi fatale.
Ei bine, avem acum o veste bună. Octavian Postolache a fost operat joi, la București, de o echipă condusă de dr. Stanislav Rurac, medic primar în chirurgie cardiovasculară. Intervenția chirurgicală a durat aproape șapte ore și a fost o reușită.
“Datorită susținerii voastre, fie moral, financiar sau spiritual, astăzi Tavi a primit o nouă șansă la viață. Drumul spre recuperare nu va fi magic, însă va fi cu siguranță mult mai lin și mai scurt, întrucât bunătatea și generozitatea voastră s-au transformat într-un pansament pentru sufletul său. Bunul Dumnezeu să vă ocrotească și să vă răsplătească înzecit pentru binele și bucuriile pe care le-ați dăruit! Vă mulțumim și vă suntem recunoscători tuturor deopotrivă!” – este mesajul transmis de familia Postolache.
În continuare, cei care doriți și aveți posibilitatea să-l sprijiniți pe Tavi Postolache în drumul său pentru o recuperare completă, puteți dona bani în contul în lei:
IBAN: RO12RZBR0000060006167049
Raiffeisen Bank
Titular - OCTAVIAN POSTOLACHE
Citește cele mai noi știri locale publicate pe Câmpinatv.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - Câmpinatv și grupului de Whatsapp (0733.388.425).
Fii parte a comunității Câmpinatv.ro!

Am reunit oferte privind meniul zilei de la restaurante din Câmpina și împrejurimi pentru a le da celor interesați posibilitatea de a alege.

Senatorii au aprobat luni modificarea Legii 272/2004 privind protecția și promovarea drepturilor copilului. Principala modificare este aceea că alocația de hrană destinată copiilor cu cerințe educaționale speciale (CES) nu va mai fi acordată în bani, ci transformată în masă caldă sau pachet alimentar.

Agenția Matos Imobiliare Câmpina vă va prezenta poveștile de succes ale unor oameni simpli, care și-au văzut visul împlinit - casa lor, una dintre condițiile minimale pentru un trai decent.

Pentru elevii care urmează să se înscrie în clasa pregătitoare, pentru părinții și bunicii acestora, dar și pentru orice alte persoane interesate, Școala Gimnazială „Ion Câmpineanu” Câmpina își va deschise porțile luni, 30 martie, între orele 16.00 și 17.30.