CONTACT
https://medimfarm.ro/Home/Index
https://sanconfind.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://www.soceram.ro/

Accident pe DN1, între Ploiești și Câmpina. Trei mașini implicate, o femeie a ajuns la spital

- Actualitate -

Accident pe DN1, între Ploiești și Câmpina. Trei mașini implicate, o femeie a ajuns la spital

Miercuri după-amiază, pe DN1, între Ploiești și Câmpina, pe sensul de urcare a avut loc un accident rutier în care au fost implicate trei autovehicule.

Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului Județean de Poliție Prahova, un autoturism condus de un bărbat de 35 ani ar fi intrat în coliziune cu un alt autoturism, condus de un bărbat de 67 ani. În urma impactului celor două autoturisme, unul dintre acestea ar fi fost proiectat într-un altul condus de o tânără de 25 ani. Accidentul rutier s-a soldat cu rănirea unei pasagere din autoturismul condus de tânăra șoferiță, femeia fiind transportă la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale de specialitate. 
Cei trei conducători auto au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative în toate cazurile.
În cauză, cercetările sunt continuate de polițiști în cadrul unui dosar penal deschis sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă, a mai menționat sursa citată.


18 Sep 2024 17:36 1912 vizualizari


Comentarii






934 vizualizari 13 Feb 2026 13:27 La Câmpina a crescut alarmant numărul cerșetorilor

La Câmpina a crescut alarmant numărul cerșetorilor

Cerșetori au fost tot timpul în Câmpina. La fel ca în majoritatea orașelor din România...

citeste mai mult
631 vizualizari 13 Feb 2026 11:21 Opelul Insignia al Primăriei Câmpina nu a interesat pe nimeni

Opelul Insignia al Primăriei Câmpina nu a interesat pe nimeni

Până la data de 12 februarie trebuiau depuse ofertele de către cei interesați de licitația privind celebrul autoturism Opel Insignia al Primăriei Câmpina.

citeste mai mult
607 vizualizari 12 Feb 2026 16:07 Aproape 100 locuri în plus la proba practică de obținere a permisului de conducere la Câmpina

Aproape 100 locuri în plus la proba practică de obținere a permisului de conducere la Câmpina

Pentru următoarea lună și jumătate, până la finalul lui martie, la Câmpina se suplimentează locurile pentru proba practică a examenului în vederea obținerii permisului de conducere. Este vorba de aproape 100 locuri - 68 la categoria B, 28 la categoriile C, CE și D.

citeste mai mult
1209 vizualizari 12 Feb 2026 15:46 Colegiul Național „Nicolae Grigorescu” Câmpina a renunțat la o clasă a IX-a, la profilul științe sociale, pentru anul școlar viitor

Colegiul Național „Nicolae Grigorescu” Câmpina a renunțat la o clasă a IX-a, la profilul științe sociale, pentru anul școlar viitor

CâmpinaTV.ro v-a informat în premieră că, pentru anul școlar viitor, la Colegiul Național „Nicolae Grigorescu” va fi o clasă a IX-a mai puțin.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV