CONTACT
https://miras.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Peste 350 de câmpineni au fost la... "Bacalaureat"

- Actualitate -

Peste 350 de câmpineni au fost la...

În această seară, la Casa de Cultură "Geo Bogza" din Câmpina a avut loc o proiecţie eveniment, filmul "Bacalaureat" care i-a adus lui Cristian Mungiu premiul pentru regie la Festivalul de la Cannes 2016.

Premiera filmului s-a difuzat la Bucureşti şi Cannes, simultan, pe 19 mai, şi iată că, după mai puţin de două săptămâni, filmul a ajuns şi la Câmpina. Din păcate, nici măcar un film românesc premiat la celebrul Festival de la Cannes nu mai reuşeşte să aducă lumea în sală, doar puțin peste 350 de persoane fiind prezente la "Bacalaureat", în condiţiile în care preţul unui bilet a fost de 10 lei. Adică puţin mai mult de 2 euro!
Scenariul şi regia filmului aparţin lui Cristian Mungiu, iar în rolurile principale au fost distribuiţi actorii Adrian Titieni, Maria Drăguş, Lia Bugnar, Mălina Manovici, Vlad Ivanov şi Rareş Andrici. În imaginile video veţi vedea secvențe din filmul lui Cristian Mungiu.


30 May 2016 23:05 3877 vizualizari


Comentarii






59 vizualizari 27 Apr 2026 08:27 Scandalul microbuzelor școlare (III). Sau cum poate o singură firmă câștiga 60 milioane euro din contractele cu statul

Scandalul microbuzelor școlare (III). Sau cum poate o singură firmă câștiga 60 milioane euro din contractele cu statul

În primele două episoade ale acestui serial v-am prezentat achizițiile de microbuze electrice școlare făcute de consiliile județene din țară de la Aveuro Internațional Câmpina, firmă aflată în centrul acestui scandal, apoi de la celelalte cinci firme, toți furnizorii având în comun prețurile foarte mari cu care au vândut aceste microbuze. În acest episod vom face un rezumat și vom încerca să tragem câteva concluzii.

citeste mai mult
229 vizualizari 26 Apr 2026 20:55 Pe cine deranjează articolele noastre și de ce?

Pe cine deranjează articolele noastre și de ce?

De câteva zile se întâmplă un lucru ciudat și încercăm să înțelegem ce se întâmplă și pe cine deranjăm.

citeste mai mult
237 vizualizari 26 Apr 2026 16:46 Gropi de gunoi la capătul Străzii Lacul Peștelui, din Câmpina

Gropi de gunoi la capătul Străzii Lacul Peștelui, din Câmpina

Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis aceste imagini surprinse la capătul Străzii Lacul Peștelui.

citeste mai mult
713 vizualizari 25 Apr 2026 09:25 Un nou premiu la un concurs culinar pentru elevii de la Liceul Tehnologic „Constantin Istrati” Câmpina

Un nou premiu la un concurs culinar pentru elevii de la Liceul Tehnologic „Constantin Istrati” Câmpina

La Cluj-Napoca a avut loc vineri, 24 aprilie, competiția WorldSkills pentru brutari, patiseri și preparatori de produse făinoase. La competiție a participat și un grup de elevi și cadre didactice de la Liceul Tehologic „Constantin Istrati” Câmpina.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV