Gașca ”Zurli” a venit pentru prima dată la Câmpina. Spectacolul ZurliBucuria s-a jucat vineri, 14 februarie 2025, pe scena Casei Tineretului.
Gașca Zurli este într-un turneu prin România, intenționând ca până în octombrie 2026 să ajungă în toate cele 311 orașe ale țării.
La spectacolul de la Câmpina, sala a fost arhiplină, sute de copii - alături de părinți sau bunici - fiind entuziasmați să vadă ”live” persoanajele pe care le îndrăgesc și pe care le urmărise până acum doar... virtual.
Ideea, conceptul și textele aparțin Mirelei Retegan - creatorul Lumii Zurli. Toate cântecele atât de îndrăgite și toate lecțiile de viață care se învață prin joc și joacă aduc ZurliBucuria în inimile copiilor mici și mari. Și pentru Gașca ”Zurli” a fost o bucurie prezența la Câmpina, cei de pe scenă fiind la fel de încântați de primirea făcută precum au fost copiii din sală de spectacolul oferit.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!
Pe 13 septembrie 2025 se împlinesc 112 ani de la temerara încercare a lui Aurel Vlaicu de a zbura peste Carpați cu un aparat de zbor construit chiar de el.
Întâmplător sau nu, la acest final de săptămână sunt programate două dintre cele mai prestigioase festivaluri din Prahova, recunoscute la nivel național - ”Festivalul Cașcavelei” la Valea Doftanei și ”Sinaia Forever” la.... Sinaia.
În rotonda Primăriei orașului Breaza este programat sâmbătă, 6 septembrie 2025, de la ora 17.00, vernisajul unei expoziții de pictură.
Primăria Municipiului Câmpina, Consiliul Local și Casa Municipală de Cultură ”Geo Bogza” Câmpina anunță organizarea evenimentului ”Nunta de Aur - 50 de ani de căsătorie”, dedicat omagierii cuplurilor din municipiul nostru, care, în anul 2025, împlinesc 50 de ani de căsătorie neîntreruptă.