CONTACT
https://miras.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Un primar din Prahova vrea să dea HidroPrahova în judecată și să-i pună la... plată!

- Actualitate -

Un primar din Prahova vrea să dea HidroPrahova în judecată și să-i pună la... plată!

Nu numai Câmpina are motive de nemulțumire privind calitatea serviciilor oferite de HidroPrahova, operatorul regional de apă și canalizare al județului. Ba chiar, primarul unei localități pare dispus să dea HidroPrahova în judecată și să-i pună la... plată!

Este vorba de Bogdan Novac, primarul orașului Breaza, exasperat de numeroasele plângeri pe care locuitorii din acest oraș le fac pe bună dreptate asupra calității serviciilor oferite de operatorul de apă și canalizare. În Breaza, în ultimele două zile au fost patru avarii ceea ce a dus la oprirea apei, iar situația se repetă din ce în ce mai des. Primarul Bogdan Novac este foarte nemulțumit de activitatea HidroPrahova și ia în calcul să acționeze în instanță societatea și să ceară despăgubiri atât pentru distrugerea periodică a domeniului public, pentru lipsa serviciilor asumate prin contract către cetățeni, dar și pentru disconfortul creat.
Vă reamintim că, la Câmpina, la precedenta ședință a Consiliului Local, consilierul Cosmin Raț a cerut un punct de vedere juriștilor administrației locale privind... exclusivitatea pe care HidroPrahova o are sau nu asupra asigurării serviciilor de apă și canal în Câmpina. Așteptăm cu interes răspunsul juriștilor...
Este evident că sunt tot mai mulți oameni și tot mai multe localități nemulțumiți de serviciile operatorului regional de apă și canalizare. O problemă care este greu de crezut că se va rezolva odată cu instalarea noii puteri rezultate în urma alegerilor din 9 iunie. Dar, cine știe...


21 Sep 2024 11:41 3793 vizualizari


Comentarii






  • 23.09.2024 17:35 Bogdan @BM.Ti se pare normal sa își bata joc pe banii tai acești domni joc de tine?Sau te simți vizat.Ca sa ai funcție în România educata trebuie sa cotizezi.Eu nu cotizezi nicăieri,decât sa beau rugina lor care ei o intitulează apa,mai bine nu.Plus ca știu f bine cei din Breaza cine este aceasta firma.Il felicit pe Novac pt curaj.Semneaza un brezean
  • 23.09.2024 14:16 Bm Ce curajos este AG . Solicitam administratorului date pt a putea fi atacați în instanta.Daca nu solicit ștergerea comentariului
  • 22.09.2024 08:45 Bogdan Veniti sa vedeti dezastrul din Poiana Campina creat de aceeasi HP !...
  • 21.09.2024 12:54 A.G Demiși șefii.Bugan,Vasilescu,Lambru,și toți caratorii de genți din filialeSunt de o nesimțire și aroganta crasa.Reziliate contractele,dați în judecata,sesizat OPC și alte instituții.Atat timp cât le permitem fac ce vor pe banii nostrii
Vremea
https://trafic.ro/registersite/b3952e459b72419187c0c3eec5e715d7
http://www.spitalcampina.ro/
http://floricon.ro/
https://elstargroup.ro/
30zile7zileCele mai citite
Ultimele comentarii
865 vizualizari 25 Jun 2026 10:41 La Valea Doftanei, ursoaica și cei trei pui au venit din nou printre case

La Valea Doftanei, ursoaica și cei trei pui au venit din nou printre case

După ce am publicat materialul prcedent în care semnalam prezența la Valea Doftanei a unei ursoaice și a celor trei pui ai ei, au fost unii care au pus sub semnul îndoielii veridicitatea imaginilor.

citeste mai mult
1992 vizualizari 25 Jun 2026 00:11 O ursoaică și cei trei pui ai ei au băgat spaima în locuitorii din Valea Doftanei

O ursoaică și cei trei pui ai ei au băgat spaima în locuitorii din Valea Doftanei

În mai multe zone din comuna Valea Doftanei, oamenii au raportat apariția unor urși, chiar a unei ursoaice cu pui.

citeste mai mult
1498 vizualizari 24 Jun 2026 22:07 Accident la Poiana Câmpina. O tânără a ajuns la spital

Accident la Poiana Câmpina. O tânără a ajuns la spital

Polițiștii rutieri din Câmpina au fost sesizați, la data de 24 iunie 2026, cu privire la producerea unui accident rutier pe Drumul Județean 100E (strada Proviței), în localitatea Poiana Câmpina spre Provița de Jos.

citeste mai mult
1911 vizualizari 24 Jun 2026 21:14 16 clădiri și terenuri din Câmpina sunt supraimpozitate din cauza mizeriei și degradării

16 clădiri și terenuri din Câmpina sunt supraimpozitate din cauza mizeriei și degradării

Consiliul Local Câmpina a început de mai mulți ani să aprobe hotărâri de supraimpozitare a unor imobile - clădiri și terenuri, care sunt foarte degradate, sunt pline de mizerie și au un aspect dezolant.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV