Actualul primar al comunei Bănești, Gheorghe Stoica, a obținut un nou mandat la Primăria Bănești, dar după o bătălie electorală cu emoții.
Principalul său contracandidat a fost Mihai Ungureanu, de la PNL. Gheorghe Stoica a obținut victoria cu o diferență de numai 174 voturi.

Polițiștii Serviciului Rutier, în colaborare cu specialiștii Inspectoratului de Stat pentru Controlul în Transportul Rutier, au desfășurat în cursul zilei de 21 noiembrie o amplă acțiune de control pe principalele artere din județul Prahova, având ca obiect verificarea conformității transporturilor rutiere de mărfuri și persoane, precum și a respectării timpilor de conducere și de odihnă de către conducătorii acestor vehicule.

Joi seară. Unul dintre blocurile cu zece etaje de pe Strada Schelelor din Câmpina...

Primarul municipiului Câmpina, Irina Nistor, îi îndeamnă pe toți câmpinenii să arboreze Drapelul Național cu ocazia zilei de 1 Decembrie.

Examenul de admitere la Școala de Agenți de Poliție "Vasile Lascăr" din Câmpina se apropie de final, după ce au fost publicate rezultatele obținute de candidați la proba scrisă, inclusiv după soluționarea contestațiilor.