Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis pe numărul de whatsapp 0733.388.425 câteva imagini surprinse pe malul Lacului Bisericii, din Câmpina. Imaginile au fost realizate în dimineața zilei de 5 martie 2024.
După cum se poate vedea ușor din imagini, lacul este sufocat de gunoaie, pe marginile sale apa strângând tot ce vă puteți imagina și mult dincolo de imaginația omului - de la PET-uri și sticle, la bucăți de lemn, de la ambalaje de toate felurile, la doze, într-un cuvânt gunoaie. Cititorul nostru ne-a mai transmis că indiferent cine se face responsabil de această mizerie și indiferent cine ar trebui să asigure curățenia luciului apei, totuși, chiar nu vede nimeni mizeria de pe Lacul Bisericii?!
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

Având în vedere manifestarea fenomenelor meteorologice specifice sezonului rece, concretizate prin acoperirea părții carosabile cu zăpadă sau polei, polițiștii rutieri din cadrul Poliției Municipiului Ploiești au intensificat activitățile cu caracter preventiv și reactiv, în scopul creșterii gradului de siguranță rutieră și al combaterii comportamentelor periculoase în trafic.

Luni dimineață, la ora 5.39.42 a avut loc un cutremur al cărui epicentru a fost la mică distanță de Câmpina.

În cursul zilei de sâmbătă, pe Strada Republicii din Breaza a avut loc un accident de circulație.

A fost un sfârșit de săptămână de coșmar pentru câmpinenii din cartierul Voila, dar și - parțial - de pe Strada Bobâlna. Au fost din nou probleme în alimentarea cu apă!