Duminică au avut loc primele două jocuri ale echipei de juniori II a CS Câmpina la turneul internațional de la Brașov - FunSports Cup, ediția a XI-a.
Fetele pregătite de antrenorul Daiel Vasile au avut parte de un debut greu, sorții hărăzindu-le, probabil, cei mai grei adversari - Transilvania Brașov și Ferencvaros Budapesta.
Și au fost următoarele rezultate:
Transilvania Brașov - CS Câmpina 32-22
CS Câmpina - Ferencvaros Budapesta 25-31
Luni, tot în Sala Metrom, din Brașov, CS Câmpina are programte următoarele jocuri:
ora 8.30, CS Câmpina - CSS Caracal
ora 15.30, CS Câmpina - CSS 2 București
În turneul de la Brașov, echipa de juniori II a CS Câmpina a prezentat următorul lot: Alice Penghea și Andreea Achim - portari, Cătălina Antonie, Mălina Cărămidaru, Antonia Dragomir, Sofia Robu, Ilinca Neagu, Carina Vasile, Antonia Robu, Gabriela Roiniță, Ariana Duță, Alessia Stamate - jucătoare de câmp. Antrenor: Daniel Vasile.
”Au fost două jocuri foarte disputate cu doi adversari foarte puternici, dar echipa noastră s a ridicat la nivelul jocurilor, întregul lot având a prestație foarte bună”, ne-a declarat antrenorul Daniel Vasile.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!
Vineri după-amiază a început o nouă ediție a Campionatului Județean de Fotbal, ediția din acest an fiind intitulată Liga a 4-a.
Prima etapă a noii ediții de campionat a programat în Liga a 5-a derby-ul Câmpinei, Muscelul - Sportul.
După ce a trecut sâmbătă dimineață de serii, Dănis Volontir a participat după-amaiză la semifinalele probei de 50m bras la Mondiale pentru juniori, care au loc la Otopeni.
Pe Stadionul ”Nicolae Mărășescu” din Craiova are loc în acest wek-end Campionatul Național în Aer Liber pentru seniori.