CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Într-o nouă locație, Câmpina va găzdui ediția a XI-a a Festivalului Jazz-Rock

- Eveniment -

Într-o nouă locație, Câmpina va găzdui ediția a XI-a a Festivalului Jazz-Rock

În week-end-ul 4-6 august, la Câmpina va avea loc Festivalul Jazz-Rock, eveniment apreciat în rândul iubitorilor acestor genuri muzicale și care a ajuns la a XI-a ediție. Spre deosebire de celelalte ediții, se va schimba locația, festivalul având loc în acest an în parcul de pe Strada Oituz, fostul parc Mițu-Chițu.

Organizat de Asociația Culturală Euro Jazz Rock și Primăria municipiului Câmpina, prin proiectul ”CâmpinArtelor”, festivalul propune în acest an următorul program:
vineri, 4 august, ora 18.00
Mara Halunga & Caue de Marinis Project, Jimi El Laco and Friends, West Coast Story
sâmbătă, 5 august, ora 18.00
Cristina Lupu, 7th Sense, Luiza Zan Quintet
duminică, 6 august, ora 18.00
Cătălin Milea - Tetrismatic, Groove Garden.


17 Jul 2023 07:48 4132 vizualizari


Comentarii






  • 17.07.2023 23:41 Vivi Bine ca în rest parcul sta cu lacătul pe el. Parcuri închise, fântâni arteziene stricate, ștranduri nu ...unde sa te răcorești în aceste zile toride?
163 vizualizari 30 Mar 2026 14:47 Seratele Culturale Elstar. O întâlnire cu Adina Popescu și un dialog despre două volume cu câte opt povestiri

Seratele Culturale Elstar. O întâlnire cu Adina Popescu și un dialog despre două volume cu câte opt povestiri

Joi, 2 aprilie, de la ora 17.30, la Librăria Elstar va avea loc o întâlnire cu Adina Popescu și un dialog despre două volume cu câte opt povestiri.

citeste mai mult
789 vizualizari 27 Mar 2026 19:51 S-au desemnat câștigătorii concursului de eseuri și desene „Basarabia, pământ românesc”

S-au desemnat câștigătorii concursului de eseuri și desene „Basarabia, pământ românesc”

Pe parcursul lunii martie s-a desfășurat concursul de eseuri și desene „Basarabia, pământ românesc”, organizat de Asociația Cultul Eroilor „Regina Maria” Câmpina, în parteneriat cu Asociația „Câmpina Tânără”.

citeste mai mult
971 vizualizari 24 Mar 2026 19:58 Ofelia Hărănguș și două fete din Grupul „Florile Prahovei” Câmpina, prezente la Chișinău, la Festivalul „Mărțișorul copiilor”

Ofelia Hărănguș și două fete din Grupul „Florile Prahovei” Câmpina, prezente la Chișinău, la Festivalul „Mărțișorul copiilor”

La finalul săptămânii trecute, la Chișinău a avut loc cea de-a patra ediție a Festivalului Internațional de Artă pentru copii și tineret „Mărțișorul copiilor”.

citeste mai mult
755 vizualizari 24 Mar 2026 07:42 În urmă cu aproape un secol, un mare actor român, Tony Bulandra, era sărbătorit la Câmpina, pe o scenă care nu mai există

În urmă cu aproape un secol, un mare actor român, Tony Bulandra, era sărbătorit la Câmpina, pe o scenă care nu mai există

Pe 24 martie 1933, pe scena Sălii „Monovici” din Câmpina avea loc spectacolul cu piesa „Marchizul de Priola” (scrisă în anul 1902 de francezul Henri Lavedan), cu marele actor Tony Bulandra în rolul principal, la final acesta fiind sărbătorit cu ocazia împlinirii a trei decenii de activitate teatrală.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV