CONTACT
https://miras.ro/
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Avarie la o conductă de apă. La Bănești și, parțial, Poiana Câmpina apa va fi oprită până miercuri seară

- Actualitate -

Avarie la o conductă de apă. La Bănești și, parțial, Poiana Câmpina apa va fi oprită până miercuri seară

O avarie la conducta de aducțiune a apei potabile aparținând societății Exploatare Sistem Zonal (ESZ), pe tronsonul Voila - Movila Vulpii, a generat o serie de probleme în alimentarea cu apă a unor localități.

UPDATE - Localitățile afectate de avarie sunt orașele Băicoi, Breaza, dar și comunele Șotrile, Telega, Brebu, Bănești, Florești, Vărbilău, Aluniș, Adunați.
Astfel, conform HidroPrahova, va fi oprită alimentarea cu apă a comunei Bănești și, parțial, a comunei Poiana Câmpina, de marți după-amiază până în cursul serii de miercuri, 5 februarie 2025.

Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!


04 Feb 2025 16:46 4778 vizualizari


Comentarii






  • 04.02.2025 22:38 crisad NU ÎNȚELEG DE CE A SCAZUT PRESIUNEA APEI IN CAMPINA?!
  • 04.02.2025 18:58 Bogdan Lumânări sa își ia toți politrucii din Hidro și din firmele de își bat joc pe banii nostrii.Nesimtirea nu are limite, Nanu,Drăgănescu cred ca nu bea apa de robinet cu impurități furnizate de sinecura Hidro
Vremea
https://trafic.ro/registersite/b3952e459b72419187c0c3eec5e715d7
http://www.spitalcampina.ro/
http://floricon.ro/
https://elstargroup.ro/
30zile7zileCele mai citite
Ultimele comentarii
159 vizualizari 07 May 2026 18:40 Vești bune de la ADR Sud-Muntenia pentru Câmpina: proiectul privind autobaza intră la finanțare

Vești bune de la ADR Sud-Muntenia pentru Câmpina: proiectul privind autobaza intră la finanțare

În cursul anului 2025 s-au făcut documentațiile necesare pentru realizarea, pe un teren de pe Strada Industriei, a unei autobaze pentru microbuze electrice.

citeste mai mult
704 vizualizari 07 May 2026 09:43 Prioritățile bugetului local în 2026 – introducerea aplicației Câmpina Parking pentru parcările publice și cele de reședință

Prioritățile bugetului local în 2026 – introducerea aplicației Câmpina Parking pentru parcările publice și cele de reședință

De-a lungul câtorva episoade vă vom prezenta prioritățile bugetului local din punctul de vedere al primarului Câmpinei, Irina Nistor. Iar reglementarea parcărilor din municipiu este una dintre priorități.

citeste mai mult
342 vizualizari 06 May 2026 21:16 Prioritățile bugetului Câmpinei în 2026 - asfaltarea aleilor și parcării de la Cimitirul Lumina din cartierul Slobozia

Prioritățile bugetului Câmpinei în 2026 - asfaltarea aleilor și parcării de la Cimitirul Lumina din cartierul Slobozia

Am început să vă prezentăm de-a lungul câtorva episoade prioritățile bugetului local, așa cum se văd ele prin ochii primarului Irina Nistor, care a realizat proiectul bugetului Câmpinei, proiect care va fi votat vineri, 8 mai 2026.

citeste mai mult
450 vizualizari 06 May 2026 18:11 Primăria Câmpina a obținut finanțare europeană pentru restaurarea Capelei Hernia, exact când monumentul istoric împlinește 160 de ani de existență

Primăria Câmpina a obținut finanțare europeană pentru restaurarea Capelei Hernia, exact când monumentul istoric împlinește 160 de ani de existență

O veste bună primită de Primăria Câmpina de la ADR. Proiectul privind restaurarea și punerea în valoare a Capelei Hernia a fost aprobat în vederea finanțării din fonduri europene prin Programul Regional Sud-Muntenia 2021-2027.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV