Pe sinteticul de la Căminul Petrol, ”casa” celor de la CS Câmpina, a poposit în Vinerea Mare ”lanterna roșie” a campionatului, formația Unirea Cocorășțtii Colț
A fost un meci la discreția câmpinenilor, care - chiar dacă au primit un gol - au controlat în permanență partida. Golurile formației gazdă au fost reușite de M. Dedu (min. 10 și 52), G. Dumitru (13), Bobeică (43), Prodan (63), golul de onoare al oaspeților venind în ultimele zece minute ale jocului.
Ar fi de subliniat încrederea pe care antrenorii Claudiu Dumitrescu și Mugurel Dedu o dau unora dintre copiii din propria pepinieră, consemnând inclusiv un debut - tânărul portar David Borș, doar 15 ani, elevul antrenorului Roberto Opatchi.
Iată formula de start a CSC-ului: Nedelcu (70 Borș) - Văcărerscu (46 Petrescu), V. Dumitru, Ghiță, Bej, Nichifor, Dedu (65 Lupea), Bărcănescu. Prodan (65 Oancea), Bobeică, G. Dumitru (46 Tocitu).
Rezultatele complete ale acestei runde - AICI.
Etapa viitoare, CS Câmpina va juca în deplasare în fața formației Petrosport Ploiești.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

În al treilea meci al grupei de la turneul euro-regional, CS Câmpina a învins formația Dunărea Giurgiu cu scorul de 29-14.

În aceste zile, la Bacău, în Sala ”Doina Melinte”, are loc Campionatul Național de Atletism pentru sportivi sub 16 ani, competiție la care participă și sportivi de la CSS ”Constantin Istrati” Câmpina.

Un meci cu 11 goluri nu poate fi un meci urât... A fost o adevărată hemoragie de goluri, CS Câmpina stabilind un veritabil record, chiar dacă acest scor nu reprezintă cea mai mare diferență înregistrată în acest campionat.

Jocurile etapei a 18-a se desfășoară pe parcursul a două zile, sâmbătă și duminică. Iată rezultatele consemnate până acum și clasamentul la zi: