CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://floricon.ro/
https://www.soceram.ro/

Câmpina, referendum 2018. Prezenţa la vot, ora 19.00 - 6,42%

- Actualitate -

Câmpina, referendum 2018. Prezenţa la vot, ora 19.00 - 6,42%

Prima zi a referendumului se apropie de final. O zi în care prezenţa la vot nu a fost una, probabil, pe măsura așteptărilor iniţiatorilor acestei consultări publice. Iată cum a decurs prezenţa la vot, în Câmpina, după ora 14.00.

Ora 16.00 - 4,99%
Ora 18.00 - 6,03%
Ora 19.00 - 6,42%
La raportarea de la ora 19.00, secţia din Câmpina cu cea mai bună prezenţă era secţia nr. 169 de la Colegiul Tehnic Forestier - 7,88%, în vreme ce la polul opus se afla secţia nr. 175 de la Liceul Tehnologic Mecanic - cu 4,44%. Potrivit Biroului Electoral Central, la nivelul judeţului Prahova, la ora 19.00, prezenţa la vot era 5,18%, iar la nivel naţional prezenţa era de 5,15%.

Citiți și: Referendum 2018. Prezenţa la vot la ora 19.00 în localităţile din jurul Câmpinei


06 Oct 2018 20:39 4186 vizualizari


Comentarii






174 vizualizari 23 Apr 2026 20:43 Scandalul microbuzelor școlare (II). Cinci firme, aceeași schemă. Diferențe mari de preț între achiziții similare. Cazuri în care un microbuz 8+1, mai scump decât unul 16+1

Scandalul microbuzelor școlare (II). Cinci firme, aceeași schemă. Diferențe mari de preț între achiziții similare. Cazuri în care un microbuz 8+1, mai scump decât unul 16+1

În primul episod al acestui serial v-am prezentat cazul Aveuro Internațional Câmpina, societate care a încheiat 40 de contracte în valoare de peste 140 milioane euro cu 28 consilii județene pentru furnizarea de microbuze electrice școlare. În acest episod vă prezentăm celelalte firme care au furnizat microbuze pentru care consiliile județene au plătit cu mult peste prețul pieței.

citeste mai mult
530 vizualizari 22 Apr 2026 22:03 Dezinsecție la ”Fântâna cu Cireși” luni, 27 aprilie

Dezinsecție la ”Fântâna cu Cireși” luni, 27 aprilie

La solicitarea Primăriei Municipiului Câmpina, prestatorul de lucrări de dezinsecție, dezinfecție și deratizare, firma Floricon Salub, va executa lucrări de dezinsecție în zona de agrement ”Fântâna cu Cireși”.

citeste mai mult
4047 vizualizari 22 Apr 2026 17:08 Atenție! Se întrerupe furnizarea apei în mai multe zone din Câmpina, în noaptea de miercuri spre joi

Atenție! Se întrerupe furnizarea apei în mai multe zone din Câmpina, în noaptea de miercuri spre joi

HidroPrahova anunță sistarea furnizării apei potabile din această seară (miercuri, 22 aprilie), ora 22.00, până joi dimineață, ora 4.00.

citeste mai mult
840 vizualizari 22 Apr 2026 11:39 Firma care construiește Centura Comarnicului, în vizorul DNA. Contractul a fost semnat în mandatul lui Iulian Dumitrescu

Firma care construiește Centura Comarnicului, în vizorul DNA. Contractul a fost semnat în mandatul lui Iulian Dumitrescu

Percheziții ale procurorilor DNA, în această dimineață. la Consiliul Județean Bistrița-Năsăud și la mai multe firme din acest județ, care au contracte din bani publici. Una dintre firmele vizate este Frasinul SRL, care-i aparține omului de afaceri Traian Larionesi. Este compania care construiește Centura Comarnicului, o investiție de aproape 48 milioane euro.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV