Nicolae Moisescu (PSD Câmpina) renunță la mandatul de consilier local

Actualitate (Categoria articolului)

Nicolae Moisescu, candidatul Alianței PSD-ProRomânia-PPU (S-L) la Primăria municipiului Câmpina, situat pe locul al doilea în cursa pentru funcția de primar, cu 2.902 voturi (cu 267 voturi peste scorul alianței), ne-a transmis un comunicat prin intermediul căruia anunță că va renunța la mandatul de consilier local. Precizăm că Nicolae Moisescu se afla pe prima poziție pe lista alianței menționate pentru Consiliul Local. Vă prezentăm integral mesajul lui Nicolae Moisescu pentru câmpineni.

"Dragi câmpineni, chiar dacă nu am câștigat Primăria Municipiului Câmpina, am câștigat în aceaste luni încrederea a mii de câmpineni. Doresc să îi felicit pe câștigători și să îi asigur că echipa PSD va fi în continuare o voce activă și nu mereu comodă, pentru binele câmpinenilor și pentru schimbarea de care are nevoie orașul nostru. Nu voi merge mai departe în această bătălie în Consiliul Local. Pentru că prefer să las acest loc experților din echipa mea, care m-au asigurat că vor lupta trup și suflet pentru câmpineni, mă voi retrage din funcția de consilier local câștigată și îmi voi urma pe mai departe prioritățile de familie și de carieră. Mulțumesc familiei mele pentru toată susținerea, mulțumesc echipei Alianței pentru Prahova pentru încredere. Mulțumesc alegătorilor pentru deschidere și dialog! Voi continua să fiu un câmpinean activ, unul dintre voi, și sunt sigur că vom găsi noi oportunități să construim împreună lucruri bune pentru orașul nostru".
Cu respect și considerație,
Nicolae Moisescu

3710 vizualizari
3

Comentarii

Campurile marcate cu * sunt obligatorii
  • The Mask 28.09.2020 18:27 Alo, domnul de la Pro Romania?Nimic?Ramaneti pe baricade?Domnul de la nr.5,nimic?ALO,demisie ceva?Nimic?Domnul de la nr.6?Nimic?Nr.7 e cu noroc...sa fie primit!Felicit campinenii pentru alegerea facuta,au ales ceea ce e mai bine pentru oras.Alin Moldoveanu sper sa demonstreze ca stie sa fie un primar bun si sa faca multe lucruri bune pentru oras si pentru campineni.Campinenii sunt oameni inteligenti si au stiu in sfarsit sa aleaga pe cine merita scaunul de primar.
  • The Mask 29.09.2020 08:25 Neata pufosilor,dormiti la pesedeu la ora asta?Hai cu demisiileHai cu retragerile de pe lista de consilieri!Nu v-ati dezmeticit inca?Ne vedem duminica la strans gunoaie?Stie cineva daca mai RULEAZA Presul, la teatru?Hai ca vine si decembrie!Pe la Ploiesti cum bate vantul?Winter?
  • Nistetarani Nepensionari 29.09.2020 12:20 Din moment ce ai castigat increderea a mii de campineni si n-ai facut nimic cu ea , inseamna ca degeaba te-am votat . Adica ti-am dat voturile si increderea si dumneata ai dat bir cu fugitii . De ce n-ai ramas sa ne reprezinti ? Ai tai care te-au bagat la inaintare trebuiau sa te lanseze ca independent..lumea s-a cam saturat de aliantze .

Actualitate

990 vizualizari
20 oct. 2020 20:30

Personalul auxiliar din cadrul Spitalului Municipal Câmpina și-a recâștigat în instanță sporurile pierdute în 2019

La finalul anului 2018, odată cu aplicarea Ordonanței de Urgență nr.114, angajaților din spitale, cei care formează personalul auxiliar (infirmiere, îngrijitoare, brancardieri, bucătărese etc), le-au fost tăiate sporurile pentru munca prestată în week-end, de sărbătorile legale și în celelalte zile declarate libere conform reglementărilor legale în vigoare. Peste 50 de angajați ai Spitalului Municipal Câmpina au dat în judecată instituția și au câștigat procesul atât la fond, cât și la apel.

1765 vizualizari
20 oct. 2020 07:59

Accident pe DN1, la Breaza. Un autocamion a ajuns pe calea ferată, cabina sa fiind acroșată de un tren

Pe DN1, pe raza localității Breaza, a avut loc luni seară un accident de circulație și doar o minune a făcut ca să nu vorbim despre o tragedie. Au fost implicate trei autovehicule, dintre care două autocamioane, unul dintre acestea a ajuns pe calea ferată, unde cabina sa a fost acroșată de un tren, dar cu toate acestea nimeni nu a fost rănit.

Alte stiri recente

398 vizualizari
20 oct. 2020 20:25

Game Changers Câmpina organizează o conferință online despre dezvoltare personală

Dezvoltarea personală este un domeniu încă prea puțin explorat la noi, dar încet-încet, mai ales în rândul tinerilor, al celor aflați la început de drum în viață, acest domeniu devine din ce în ce mai apreciat. Poate tocmai de aici a apărut și dorința Grupului Informal de Inițiativă Game Changers Câmpina de a organiza un astfel de eveniment. Inițial, s-a dorit o conferință față în față, dar pentru că lucrurile din punct de vedere al măsuirilor sanitare sunt încă destul de complicate, s-a decis oganizarea acestei conferințe online.

1147 vizualizari
20 oct. 2020 19:27

Sebastian Strechioiu (Lido Câmpina) a urcat pe podium în etapa a patra a Campionatului Național de Motocros

În week-end, pe traseul de Șugaș, de lângă Sf. Gheorghe, a avut loc etapa a patra a Campionatului Național de Motocros, competiție la care au participat și sportivi de la clubul Lido Câmpina, club condus de fostul mare campion Cătălin Duță.