CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://www.soceram.ro/

”Alice în Țara Minunilor”, o încântare pentru cei mici, dar și pentru cei mari

- Eveniment -

”Alice în Țara Minunilor”, o încântare pentru cei mici, dar și pentru cei mari

”Atelierul Actorului” are mai multe reprezentații în cadrul Festivalului CâmpinArtelor și Sporturilor, eveniment aflat la prima sa ediție și care se desfășoară în perioada 1 septembrie - 1 octombrie 2023.

Una dintre aceste reprezentații a avut loc sâmbătă, 9 septembrie, atunci când pe scena Casei Tineretului, ”Atelierul Actorului”, proiect inițiat și coordonat de soții Cătălina și Cătălin Paraschiv, a susținut un spectacol cu piesa ”Alice în Țara Minunilor”, o punere în scenă după Lewis Carroll.
A fost o adevărată încântare în sală, atât pentru cei mici, dar și pentru cei mari, cu toții aflați în număr destul de mare la acest eveniment. În distribuție - Daria Maria Petre, Alexia Roman, Georgiana Ursuleanu, Iulia Ion, Ash, Alexia Maurici, Alicia Stoll, Delia Sanda, Iris Puflea, Bianca Coman, Maria Dedu, Karina Sorescu, Mara Răducanu, Sofia Bâlcan, Mihaela Totan, Teodora Ștefănescu, Catinca Paraschiv, Iulian Cotos, Cătălin Paraschiv, Antonio Ion, Ștefan Stoian. 
La final, cu toții au fost răsplătiți cu aplauze generoase din partea publicului.
”Atelierul Actorului” va mai avea în cadrul ediției 2023 a Festivalului CâmpinArtelor și Sporturilor următoarele reprezentații:
- duminică, 10 septembrie, ora 18.00, Casa Tineretului - Gala Umorului;
- duminică, 24 septembrie, ora 18.00, Casa Tineretului - ”Luceafărul”, adaptare după Mihai Eminescu;
- vineri, 29 septembrie, ora 18.00, Casa Tineretului - ”Visul unei nopți de vară”, de William Shakespeare.


10 Sep 2023 13:04 1855 vizualizari


Comentarii






391 vizualizari 15 Jan 2026 19:33 „Dor de Eminescu, dor de țară” la Colegiul Național „Nicolae Grigorescu” Câmpina

„Dor de Eminescu, dor de țară” la Colegiul Național „Nicolae Grigorescu” Câmpina

Ziua Culturii Naționale a fost marcată la Colegiul Național „Nicolae Grigorescu” Câmpina printr-un eveniment dedicat poetului Mihai Eminescu.

citeste mai mult
511 vizualizari 15 Jan 2026 18:23 Profesorul Christian Crăciun, o adevărată lecție deschisă despre Eminescu la Liceul „Constantin Istrati” Câmpina

Profesorul Christian Crăciun, o adevărată lecție deschisă despre Eminescu la Liceul „Constantin Istrati” Câmpina

15 Ianuarie este Ziua Culturii Naționale, fiind aleasă special pentru că este ziua de naștere a marelui poet Mihai Eminescu. Astfel, pentru celebrarea culturii naționale unul dintre evenimentele care au avut loc la Câmpina a fost găzduit de Liceul Tehnologic „Constantin Istrati” și a fost dedicat lui Eminescu.

citeste mai mult
776 vizualizari 10 Jan 2026 17:59 Gala Culturii Câmpinene, o seară dedicată artelor

Gala Culturii Câmpinene, o seară dedicată artelor

Casa Municipală de Cultură „Geo Bogza” anunță organizarea Galei Culturii Câmpinene, un eveniment deosebit, dedicat celebrării valorilor culturale și recunoașterii creatorilor care îmbogățesc viața artistică a comunității noastre.

citeste mai mult
349 vizualizari 10 Jan 2026 08:58 Seratele Culturale Elstar. Evocarea lui Sorin Stoica, sub semnul emoției

Seratele Culturale Elstar. Evocarea lui Sorin Stoica, sub semnul emoției

Prima ediție din anul 2026 a Seratelor Culturale Elstar a fost dedicată memoriei lui Sorin Stoica, un tânăr foate talentat, plecat dintre noi în urmă cu două decenii, la numai 28 ani.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2026 Câmpina TV