Timp de două zile, sâmbătă și duminică, la Bacău sunt programate Campionatele Naționale de Atletism în Sală pentru sportivi sub 16 ani (juniori III). Clubul câmpinean CSS ”Constantin Istrati”, coordonat de prof. Mihaela Marin, este prezent cu mai mulți sportivi. Rezultatele din prima zi au fost foarte bune, clubul câmpinean obținând trei medalii - una de aur și două de argint.
Ștefan Gagiu (antrenor Jenica Bran) - locul 1, săritura în înălțime, 1,75m, nou record personal;
Alexia Tudorache (antrenor Nicolae Pavel) - locul 2, aruncarea greutății, 12,09m, nou record personal;
Eduard Unguroaica (antrenor Jenica Bran) - locul 2, triplusalt, 12,07m.
Duminică, 14 martie, în a doua zi a competiției, sportivii câmpineni vor mai participa la probele de 60m garduri (Patricia Mocanu, Ștefan Gagiu) și săritura în lungime (Ștefan Gagiu și Eduard Unguroaica).
Echipa feminină de juniori III a CS Câmpina, pregătită de antrenorul Denisa Toma, a continuat marți dimineață seria partidelor din grupă.
Echipa feminină de handbal juniori III a CS Câmpina se află la Făgăraș, unde participă la Făgăraș Cup, o competiție de handbal juvenil.
Înainte de a întâlni una dintre pretendentele la câștigarea campionatului, formația CSO Boldești, AFC Brebu a mers la Coada Izvorului, pentru jocul cu CS Mănești, sperând să obținpă toate cele trei puncte.
Augustin Vasile a fost cel care a deschis scorul în partida de la Ologeni pentru Muscelul Câmpina și s-ar fi putut crede că oaspeții au o misiune ușoară.