Pe vremuri circulau tot felul de bancuri cu milițieni... Pornind de la această realitate și privind imaginea alăturată, s-ar putea naște întrebarea de câte polițiste este nevoie pentru o declarație de presă?
Imaginea a fost surprinsă zilele trecute la Florești, când trei polițiste se chinuiau să înregisteze o declarație de presă. Dincolo de comicul situației la care s-au expus cele trei tinere, a apărut un lucru - în opinia noastră - mult mai grav. Imaginea a fost postată și pe un grup de Facebook - Info Trafic Prahova. Au curs comentariile ironice la adresa celor trei polițiste și, prin extrapolare, la adresa întregii poliții. Ei bine, surpriză, în toiul comentariilor acide la adresa poliției, grupul respectiv a fost... șters. Nu știm cine și de ce a făcut acest lucru, dar dacă are vreo implicare Poliția Prahova, atunci este un lucru foarte grav! Dacă nu poți accepta criticile, chiar și într-o notă mai severă, în fața unei asemenea situații în care instituția singură s-a expus prin angajații săi, atunci înseamnă că suntem mai aproape de comunism decât de... orice altceva.
Dincolo de toate, trebuie să recunoaștem, imaginea celor trei polițiste care se chinuie pentru o declarație de presă este savuroasă.

După cum a spus primarul Irina Nistor chiar în ședința Consiliului Local de la sfârșitul lunii ianuarie, au fost montate indicatoare rutiere de ”Oprire interzisă” pe Strada Sondei.

Așa cum vă anunțam într-un articol anterior, de luna aceasta, în municipiul Câmpina vor intra treptat în funcțiune insulele ecologice digitalizate achiziționate printr-un proiect cu fonduri europene.

Pe DN1D, în apropierea localității Albești Paleologu, a avut loc luni dimineață un accident rutier în care au fost implicate două autocamioane (unul încărcat cu sare, altul fără încărcătură) și un autoturism.

Polițiștii din Florești au fost sesizați că, pe un drum din localitate, un autovehicul ar fi fost condus în mod sinuos de către o persoană de sex masculin, fără a avea montate plăcuțe cu numărul de înmatriculare.