Chiar dacă sportul câmpinean suferă acut la multe capitole, mai sunt câteva semne că în Câmpina încă se mai face sport de mare performanță, iar succesele nu întârzie să apară. Cel mai recent exemplu în acest sens este Darius Coman (antrenor Gabriel Cojocaru), de la CS Barracuda Câmpina, care a participat la Campionatele Naționale de Poliatlon de la Bacău, pentru copii 10-11 ani, unde a reușit performanțe de excepție.
Darius Coman a obținut la Bacău trei titluri de campion național, cu trei noi recorduri ale României la 50m liber, 200m liber și 50m bras. De asemenea, Darius Coman a mai obținut două tilturi de vicecampion național în probele de 50m fluture și 20m mixt și o medalie de bronz la 50m spate. Toate aceste performanțe i-au adus lui Darius Coman și clubului câmpinean și titlul de campion național la poliatlon, ceea ce înseamnă că Darius este cel mai bun înotător din România la categoria sa de vârstă, 11 ani.
O performanță de excepție, pentru care toți cei implicați merită felicitări.

La Strejnic, CSO Comarnic a susținut duminică ultimul joc amical înaintea începerii unei noi ediții de campionat.

În ultimele zile, CS Câmpina a perfectat actele pentru trei transferuri ale unor juniori din cadrul clubului către echipe importante din fotbalul românesc - Dinamo București, Petrolul Ploiești și Concordia Chiajna.

Pe o căldură chinuitoare pentru ambele echipe, Progresul Provița de Jos și Sportul Câmpina, două echipe cu relații strânse de prietenie, s-au angrenat într-un joc oficial, miza fiind califiarea în turul al doilea județean al Cupei României.

Primul meci oficial pentru Inter Bănești a fost o adevărată sărbătoare, dar una care s-a încheiat cu o victorie destul de clară a oaspeților.