CONTACT
https://www.matosimobiliare.ro/
https://sanconfind.ro/
https://www.soceram.ro/

Aceasta este harta Câmpinei. O oglindă a Câmpinei de azi...

- Actualitate -

Aceasta este harta Câmpinei. O oglindă a Câmpinei de azi...

Panoul stradal cu harta Câmpinei, amplasat la intersecția Bulevardului Bălcescu cu Strada Orizontului, s-a decolorat de multă vreme. Probabil, acestea este efectul numărului mare de zile însorite din cel de-al doilea municipiu al județului sau poate că e rezultatul unei lucrări de proastă calitate. Cert este că harta nu mai există, iar panoul s-a transformat într-un avizier. 

Cine are ceva de anunțat vine și lipește aici peste ceea ce a fost odată harta municipiului Câmpina. Rezultatul îl vedeți în imagini. În urmă cu câșiva ani, când au fost comandate și montate panourile stradale cu harta municipiului, de la bugetul local s-au plătit niște bani. Mulți sau puțini, nu mai contează, important este că s-au plătit de pomană. Comparativ cu alte probleme ale Câmpinei, aceasta este una minoră, dar care spune multe despre modul în care este administrată localitatea. Desigur, avem acum Centrul de Informare Turistică, unde persoanele interesate pot obține o hartă a municipiului și informații despre obiectivele turistice din Câmpina și împrejurimi. Iar la panou ne putem uita ca într-o oglindă și vedem perfect imaginea Câmpinei de azi.


11 Jun 2018 12:55 5450 vizualizari


Comentarii






  • 11.06.2018 19:58 Ady Exact asa e, reflecta perfect imaginea Campinei, aveti dreptate. Pacat ca nu vede si nu intelege cine ar trebui sa vada si sa inteleaga.
  • 11.06.2018 13:50 Dan Harta este cât se poate de actuală. Drumuri nu mai avem, industrie nu mai avem (foarte puțină), cultură nu știm cum, sport nu ne pricepem, turism .... hi hi la căsuța piticului, locuri de parcare nu, locuri de joacă praf. Deci, harta este ok.
Vremea
https://trafic.ro/registersite/b3952e459b72419187c0c3eec5e715d7
http://www.spitalcampina.ro/
http://floricon.ro/
https://elstargroup.ro/
30zile7zileCele mai citite
Ultimele comentarii
1035 vizualizari 15 Dec 2025 09:37 Criza apei în zona Câmpina continuă. 824 persoane au semnat o petiție prin care se cer demiteri, transparență și măsuri

Criza apei în zona Câmpina continuă. 824 persoane au semnat o petiție prin care se cer demiteri, transparență și măsuri

O petiție online privind criza apei din Prahova și Dâmbovița, prin care se cer demiteri, transparență și măsuri operaționale imediate, a fost semnată până luni, 15 decembrie, ora 9.00, de 824 persoane.

citeste mai mult
452 vizualizari 14 Dec 2025 18:13 Șotrile și Vărbilău au primit aviz favorabil pentru apa potabilă

Șotrile și Vărbilău au primit aviz favorabil pentru apa potabilă

Direcția de Sănătate Publică Prahova a emis aviz favorabil pentru consumul apei potabile în localitățile Vărbilău și Șotrile, în urma analizelor de laborator realizate pe probele prelevate din rețea.

citeste mai mult
11223 vizualizari 13 Dec 2025 19:21 Terenul pe care s-a aflat Turnătoria Câmpina este neîngrijit și va fi supraimpozitat anul viitor cu 250%

Terenul pe care s-a aflat Turnătoria Câmpina este neîngrijit și va fi supraimpozitat anul viitor cu 250%

Acesta ar putea fi rezultatul adoptării unui proiect de hotărîre a Consiliului Local Câmpina, care a constatat că terenul fostei Turnătorii este neîngrijit.

citeste mai mult
3075 vizualizari 13 Dec 2025 09:53 Intrarea în vigoare a noilor zone de impozitare ale Câmpinei va fi amânată pentru începutul anului 2027

Intrarea în vigoare a noilor zone de impozitare ale Câmpinei va fi amânată pentru începutul anului 2027

Joi, 18 decembrie, este ședința ordinară a Consiliului Local Câmpina. Pe ordinea de zi a ședinței, printre punctele care vor intra în discuția aleșilor locali se numără și un proiect de modificare a unei hotărâri anterioare privid stabilirea și delimitarea zonelor de impozitare ale municipiului Câmpina.

citeste mai mult
Actualitate Politică Social Eveniment Interviuri Sănătate Editorial Sport Anunțuri Joburi Turism

Termeni și condiții - Politica de confidențialitate - Politica cookies
© 2025 Câmpina TV