UPDATE - Victima accidentului se numeşte Bogdan Creţu şi este din Comarnic. A fost poliţist, pensionat pe caz de boală, fiind cunoscut cu afecţiuni neurologice.
La Breaza s-a produs în această dimineață, în jurul orei 10.30, un accident mai puțin obișnuit. Un autoturism Matiz, cu numărul de înmatriculare PH-23-SEK, a intrat direct sub o basculantă staționată între blocurile de pe Aleea Parcului. Șoferul Matizului, un bărbat de 40 de ani, a fost grav rănit și cu toate eforturile medicilor a murit în drum spre spital.
La locul accidentului s-au deplasat echipaje de la Poliție și Inspectoratul Județean pentru Situații de Urgență. Echipele de intervenție l-au găsit pe conducătorul Matizului încarcerat și în stop cardio-respirator. Medicii de la Smurd i-au făcut manevre de resuscitare, apoi bărbatul a fost urcat în ambulanță pentru a fi transportat la Spitalul Municipal Câmpina. Din păcate, a murit în drum spre spital. Este foarte posibil ca el să fi avut probleme medicale, chiar să-și fi pierdut cunoștința în timp ce se afla la volan și aceasta să fie cauza producerii accidentului. Încă nu se știe cu exactitate cum au stat lucrurile, poliția efectuând în continuare cercetări cu privire la modul în care s-a produs acest accident.

BINELE nu este mare sau mic, atâta vreme cât e făcut din suflet și cu gândul la cei aflați în nevoie. Și știm cu toții că sunt mulți semeni pentru care orice ajutor contează.

Agenția Matos Imobiliare Câmpina vă va prezenta poveștile de succes ale unor oameni obișnuiți, care și-au văzut visul împlinit - casa lor, una dintre condițiile minimale pentru un trai decent.

Spitalul de Psihiatrie Voila din Câmpina va fi, în perioada 16-18 februarie 2026, gazda primei conferințe naționale a preoților care slujesc în aceste spitale de monospecialitate.

UPDATE - Din păcate, cu toate eforturile medicilor, șoferul autoturismului a decedat. Avea 68 de ani.