Un cititor CâmpinaTV.ro ne-a transmis pe numărul de whatsapp 0733.388.425 o imagine surprinsă vineri după-amiază, în jurul orei 16.00, în apropiere trecerii de pietoni de la intrarea pe Strada Mihail Kogălniceanu.
După cum se poate observa, mașina care este cu fața, lângă trotuar, a parcat pe contrasens, la foarte mică distanță de trecerea de pietoni. Nu numai că a ajuns acolo încălcând reglementările rutiere, dar încurca teribil pe toți particpanții la trafic care s-au nimerit în zona respectivă la acel moment. Oricum, o parcare care demonstrează o lipsă crasă de respect față de oricine și orice!
Vă reamintim că dacă surprindeți imagini care considerați că pot deveni o știre sau prin care doriți să atrageți atenția autorităților asupra unei probleme, ni le puteți transmite pe numărul de whatsapp 0733.388.425.

Vineri seara, în jurul orei 19.00, polițiștii au fost sesizați cu privire la producerea unui accident rutier pe DN1, în zona km 82+800, pe sensul de deplasare Câmpina – Ploiești.

În jurul orei 11.15, la Colegiul Național ”Nicolae Grigorescu” a început să sune o alarmă de incendiu, undeva din zona administrativă, unde se află birourile directorului și secretariatul.

Demersul nostru de a găzdui astfel de audiențe are succes, dacă avem în vedere numărul mare de întrebări pe care le-ați adresat prin intermediul nostru primarului municipiului Câmpina, Irina Nistor.

Joi după-amiază, în jurul orei 16.00, la Valea Doftanei, în satul Trăisteni, pe DJ102I a avut loc un accidet rutier între o cifă și o autoutilitară, în aceasta din urmă aflându-se două persoane.