Primul joc al etapei a 19-a din Liga A Prahova a prilejuit la Bănești, un veritabil derby local, între echipele FC Bănești și CS Câmpina.
Meciul a început destul de abrupt, gazdele deschizând scorul din penalty, în minutul 13, dar câmpinenii egalând aproape instantaneu, prin Dedu. A fost un meci destul de aspru și încrâncenat, câmpinenii având un jucător eliminat - G. Dumitru, pentru două ”galbene”, încasate în primele 30 minute ale jocului. Și băneștenii au avut un jucător eliminat - pe Bogdan Dumitru, pe la mijlocul reprizei secunde. Golul victoriei gazdelor a venit la intrarea în ultimul sfert de oră al partidei, în minutul 76.
O înfrângere greu de digerat pentru elevii lui Claudiu Dumitrescu și Mugurel Dedu, care nu îi vor putea folosi nici în următoarea etapă pe G. Dumitru (eliminat) și Bej (accidentat destul de serios), rundă în care CSC întâlnește pe teren propriu formația CS Valea Călugărească, în fața căreia s-a impus și în tur, cu 6-3.
CS Câmpina a aliniat la Bănești următorul ”11”: Nedelcu - Bej (21 Petrescu), Vl. Dumitru, G. Dumitru, Ghiță, Nichifor (86 Oancea), Cl. Dumitrescu (74 Frusina), Bărcănescu, Prodan, Dedu, Bobeică (80 Tocitu).
Rezultatele acestei etape și clasamentul la zi - aici.
Citește cele mai noi știri locale publicate pe CâmpinaTV.ro! Te invităm să devii membru al grupului nostru de Facebook - CâmpinaTV și grupului de Whatsapp (mesaj la 0733.388.425).
Fii parte a comunității CâmpinaTV.ro!

Jocuile etapei a 28-a sunt programate sâmbătă și duminică. Iată rezultatele și clasamentul la zi:

La penultima apariție pe teren propriu în această ediție de campionat, CS Câmpina a învins la pas fromația CS Mănești cu un scor categoric, 5-0.

O frumoasă tradiție în fotbalul din Bușteni a devenit de niște ani încoace competiția juvenilă Caraimanul Kids Cup, care ar fi trebuit ca la finalul lunii viitoare să demareze cea de-a IX-a ediție.

La finalul acestei săptămâni sunt programate jocurile etapei a 28-a din Liga a 4-a. Iată programul și delegările: