După victoria clară din prima zi a puternicului turneu juvenil de handbal de la Brașov, ”Transylvania Winter Cup”, 29-16 cu HC Omer Constanța, CS Câmpina a obținut în al doilea meci din grupe o nouă izbândă.
În Sala ”Dumitru Popescu Colibași”, în fața formației Viitorul Oțelul Galați, fetele pregătite de antrenorii Denisa Toma și Daniel Vasile au condus la pauză cu 17-13, și-au menținut în mare parte a reprizei secunde avantajul de pe tabela de marcaj, chiar dacă în mai multe rânduri gălățencele au reușit să egaleze, și s-au impus finalmente, la capătul celor 40 de minute de joc, cu scorul de 32-28. O victorie care asigură calificarea formației câmpinene pentru faza următoare a competiției.
Lotul formației CS Câmpina la acest turneu le include pe: Cătălina Antonie, Antonia Dragomir, Raluca Duță, Antonia Toporaș, Ilinca Neagu, Teodora Ungureanu, Daria Tudorache, Antonia Robu, Timea Popa, Iris Mareș, Mara Apetre, Andreea Achim, Alessia Stamate.
În ultimul meci din grupe, tot sâmbătă, 13 ianuarie, de la ora 17.50, CS Câmpina va întâlni formația OK Sport Onești.

Viorel Savu a iubit atletismul toată viața sa... A concurat în diverse probe sportive, cu rezultate remarcabile pe plan național și internațional.

Georgeta Popescu este aproape de încheierea unui nou sezon cu multe satisfacții.

Pentru primul meci amical al anului 2026, Muscelul Câmpina a ales ca adversar formația de juniori sub 17 ani a clubului Petrolul Ploiești, partida având loc sâmbătă după-amiază la Pleașa, pe o suprafață de joc excelentă.

În etapa a 10-a a Campionatului Național de Handbal Feminin pentru juniori III, CS Câmpina a jucat în deplasare în fața formației CS Brazi.