În comuna Valea Doftanei, în apropierea Popasului Viaduct, a avut loc un accident de circulație în urma căruia două persoane au fost rănite. Este vorba despre doi tineri, în vârstă de 19 ani, respectiv 21 de ani, amândoi din Valea Doftanei.
Mașina era condusă de băiatul de 19 ani care, la un moment dat, a pierdut controlul volanului, autoturismul ieșind de pe carosabil și răsturnându-se mai bine de 10 metri în valea dinspre Lacul Paltinu. La locul accidentului s-au deplasat echipaje de la poliție și Inspectoratul Județean pentru Situații de Urgență și două ambulanțe. Tinerii erau conștienți în momentul în care echipajele de intervenție au ajuns fața locului, dar au suferit diverse traumatisme și au fost transportați la Spitalul Județean de Urgență din Ploiești pentru tratament și investigații suplimentare.

La Cluj-Napoca a avut loc vineri, 24 aprilie, competiția WorldSkills pentru brutari, patiseri și preparatori de produse făinoase. La competiție a participat și un grup de elevi și cadre didactice de la Liceul Tehologic „Constantin Istrati” Câmpina.

Polițiștii Brigăzii de Combatere a Criminalității Organizate Ploiești, împreună cu procurorii D.I.I.C.O.T. – Serviciul Teritorial Ploiești, au documentat activitatea infracțională a șapte persoane, cercetate pentru trafic de droguri de risc și trafic de droguri de mare risc.

Strada Petre Liciu din Câmpina era una dintre străzile cu frecvente probleme cauzate de canalizarea pluvială.

În primul episod al acestui serial v-am prezentat cazul Aveuro Internațional Câmpina, societate care a încheiat 40 de contracte în valoare de peste 140 milioane euro cu 28 consilii județene pentru furnizarea de microbuze electrice școlare. În acest episod vă prezentăm celelalte firme care au furnizat microbuze pentru care consiliile județene au plătit cu mult peste prețul pieței.