UPDATE, ora 11.16 - Poliția a anunțat că traficul a fost reluat în condiții normale.
UPDATE, ora 9.08 - Cele două TIR-uri erau conduse de doi bărbați de 32 ani, respectiv 48 ani, primul având nevoie de îngrijiri medicale, fiind transportat la spital.
Puțin după ora 8.00, pe DN1, la Bănești, chiar în dreptul Monumentului lui Aurel Vlaicu, a avut loc un accident de circulație între două TIR-uri.
Ambele mergeau în aceeași direcție, pe sensul Câmpina - Ploiești, când la un moment dat, probabil pe fondul unei neatenții, cel din spate l-a lovit pe cel din față, care era încărcat cu cartofi. În urma impactului, cele două TIR-uri ocupă ambele benzi de circulație ale acestui sens, iar carosabilul este plin cu saci cu cartofi. Norocul face ca, exact în zona respectivă, să poată fi folosită parcarea din apropierea monumentului, astfel că polițiștii au dirijat traficul prin acest spațiu. Vom reveni.

Lucrările încep pe primul tronson, cel cuprins între intersecția cu Bulevardul Nicolae Bălcescu și intersecția cu Strada Industriilor și sunt executate de societatea SORCHIV GAZ din Breaza.

Poliția Locală Câmpina continuă acțiunile de identificare și eliberare a domeniului public de autovehiculele abandonate sau fără stăpân, în conformitate cu prevederile legale în vigoare.

În urma apariției articolului nostru "Hidro Prahova, parcă era gata primul tronson al Străzii Orizontului! Nu așa a fost informat președintele CJ Prahova la întâlnirea de duminică?", publicat astăzi, la prânz, societatea vizată a reacționat extrem de rapid și ne-a trasnmis un punct de vedere pe care îl publicăm integral.

Scoasă la vânzare de OMV Petrom de mai mult timp, clădirea de pe Strada Plevnei, la intersecția cu Strada Ardealului, și-a găsit un nou proprietar - Adamant International School, o școală creștină privată din Câmpina.